Listy Rekonstrukcje stankiewicze.com

Warszawa roku 1826 lista osób wg. Przewodnika Warszawskiego

ryc. z Album widoków i okolic Warszawy 
Cegliński, Julian (1827-1910) Matuszkiewicz, Alfons (ca 1822-1878)  – CBN

Zawiera 3288 osób


Abitz Jan – aptekarz
Abraham Faia – akuszerka
Adam Jan – młynarz
Adamczewski Józef – szewc
Adamowski Bonawentura 
Adamowski Antoni – moziężnik
Adamski Józefa – akuszerka
Adamski Jan – kowal
Adelsberg Józefa 
Adelt Anna – akuszerka
Adolf Gottfried – powroźnik
Adolph Józef – kotlarz
Aichbaum Beniamin – handel drzewem
Akałowski Mikołaj 
Albrecht Jen. 
Aleszkiewicz Józef 
Alexandrowicz Stanisław 
Alfons Alexander 
Alikowski Grzegorz – ślusarz
All Krystyan – piekarz
Altenheimer – cieśla
Anastazewicz Mikołaj – handel korzeniami
Anders Dawid – łokciowy handel
Andraszek Edmund 
Androwicz Rozalia – akuszerka
Andrychiewicz Józef 
Angling Nochim – blacharz
Aniołkowski Anna – akuszerka
Anthonin Jan – handel korzeniami i winami
Antonini Jakób 
Archimowicz Gertruda – akuszerka
Arciszewska Katarzyna 
Arciszewski 
Armiński Franciszek 
Arnholdt Jan – szewc
Arnold Jerzy – lekarz
Arnschmit Symche – kotlarz
Artanowicz Woyciech – rzeźnik
Asterblum Józef – sklep bławatny
Aszer Lewi – dentysta
Auerbach Samuel – handel korzeniami
Augustynowicz Jan 
Auleitner Antoni 
Austen Jan 
Axamitowski Wincenty 
Axamitowski Józef 
Axman Karol – fabryka skór
Ayzemann Gabryel – handel norymberski
Babski Franciszek – chirurg
Bachman Fryderyk 
Bachner Eliasz – zegarmistrz
Badeni Sebastyan 
Bader Antoni 
Bader Karolina 
Baerent Karol 
Bagbach Jan – szmuklerz
Bagiński Wawrzeniec 
Bagiński Andrzey – lakiernik
Bajer Jan – kołodziej
Bajer Jan – siodlarz
Bajer Albin – stolarz
Baldaut Franciszek – lekarz Wojska Polskiego
Baldy Józef – kawiarnie
Balke Karol – handel korzeniami i winami
Balnemen Moszek – farbiarz
Banachowski Stanisław 
Banczakiewicz Ignacy 
Bandtkie Jan 
Barankiewicz Paweł 
Barankiewicz Jan – bednarz
Baranowski Ignacy 
Baranowski Jan – Fabryka gitar
Barchanowski Łukasz 
Barchwitz Augustyn 
Baron Woyciech – krawiec
Barsisth Karol 
Barszcz Jan 
Barszczewicz Jan – wędliniarz
Barthsenior Fryderyk 
Bartmański Adam 
Bartosiewicz Błażej – kowal
Barycki Sebastyan – szewc
Basiński Mikołaj 
Batagowski Jan 
Batowski Alexander 
Bauer Katarzyna – blacharz
Bauer Gottlieb – piekarz
Bauer Pius – złotociągi
Baum Bogumił – hurtownik
Baum J.B. – kantor komissowy
Baum Gottlieb – szewc
Baumann Fryderyk – karty do gry
Baumbuer Dawid – łokciowy handel
Bątkowski Łukasz – chirurg, akuszer
Becker Zuzanna – akuszerka
Beckiermann Fryderyk – tokarz
Bednarski Jan – szewc
Bein Samuel – fabryka laku
Bein Karol – szewc
Bekier Helena – zegarmistrz
Belejowski Kajetan 
Bełkowski Jan – aptekarz
Bendochowski Antoni 
Benecke Krystyan – fabryka liter drukarskich
Benecke Konrad – fabryka liter drukarskich
Benik Jakób 
Benik Edward 
Benke Jan – kowal
Bennekie Otto – stolarz
Bentkowski Felix 
Bentzki Władysław – stolarz
Berecksohn Jakób – fabryka perkalu
Berek Henryk – jubiler
Berek Tem. – fabryka / magazyn sukna
Bereksohn Gabryel – bankier
Berendt Ludwik 
Berent Michał – kołodziej
Bergman Józefa – akuszerka
Bergmann Karol 
Bernacki Michał – kowal
Bernstein Józef – lekarz
Bernstein Lewi – sklep bławatny
Berski Franciszek 
Betcher Karol – ślusarz
Betcher Beniamin – stolarz
Betley Jan 
Betley Barbara 
Beutlich Walery 
Beyer Wilhelm 
Bezobrazow S. 
Bębnowski Aloizy 
Bętkowski Ludwik 
Bidermann Anna – tokarz
Biedrzycki Andrzey 
Biedrzycki F. – fabryka sztucznych kwiatów
Biegacki Fabian – zdun
Biegański Łukasz 
Bielanowski Woyciech 
Bielawska Maryanna 
Bielawski Józef 
Bielecki Józef 
Bielecki Aleksander – krawiec cywilny i wojskowy
Bielicki Gaspar 
Bieliński Piotr 
Bieliński Michał – ślusarz
Bielski Wincenty 
Bielski Ignacy 
Bieniaszewski 
Bieńkiewicz Jacek 
Bieńkowska Tekla 
Bieńkowski Antoni 
Bieńkowski Franciszek 
Bieńkowski Sylwester 
Bieńkowski Ignacy 
Bieńkowski Stefan 
Biernacki Stanisław – majster mularski
Bierzyński Roman 
Bigel Józef – lekarz
Bilecki Barbara – akuszerka
Bilewicz Ignacy 
Biling Sabina – pompiarz
Biliński Piotr – kowal
Binkowski – szewc
Bińkowski Magdalena – akuszerka
Birmann Ernest – rękawicznik
Birnbaum Karol 
Birner Jan 
bizański Franciszek – krawiec
Blach Beniamin – blacharz
Blachman Wolf – blacharz
Blank Antoni 
Blanschard Mikołaj – lekarz Wojska Polskiego
Blaudauer Józef – kołodziej
Blaustein Josek – krochmalik
Blekle Anna – akuszerka
Bliziński Augustyn 
Blum Teodor – stolarz
Blum Franciszek – zegarmistrz
Blumenthal Izrael – handel korzeniami
Blumer Ignacy 
Błazowski Bonawentura 
Błeszczyński Jan – handel korzeniami i winami
Bniński Alexander 
Bobe Ignacy – kotlarz
Bobiński Woyciech – majster mularski
Bobrowski Antoni 
Bocianowski Albin 
Boczkowski Józef 
Boczyński Tadeusz 
Bodurkiewicz Alexander 
Boegner Jakób – majster mularski
Boehm Józef – majster mularski
Boelke Julianna 
Bogatko Jan 
Bogdanowicz Hilary 
Bogdanowicz Katarzyna – ślusarz
Bogdański Woyciech 
Bogdański Eleonora – akuszerka
Bogucki Ignacy 
Bogucki Jan – chirurg
Bogucki Woyciech – stolarz
Bogus Franciszek – bednarz
Bogusławski Ludwik 
Bogusławski Łukasz 
Bogusławski Urban 
Bogusławski Adam 
Boguszewski Floren. 
Boguszewski Stanisław – stolarz
Bohm Karol – gwoździarz
Bohm Andrzey – krześlarz
Bohm Jan – wina
Bojankowski Błażey 
Bojankowski Grzegorz 
Bojanowski Tomasz 
Bojarski Woyciech 
Bojarski Józef 
Bojaśnik Jakób – majster mularski
Bolchwing 
Boleiński Woyciech – malarz
Bomba Lewek – szmuklerz
Bonaberger Ignacy – blacharz
Bonfils Emanuel 
Bonier Stefan – fabryka lamp
Bonisch Adolf – kołodziej
Bontemps Piotr 
Bońkowski Ignacy 
Borakowski Franciszek 
Borakowski Kazimierz 
Borakowski Jan 
Borchard Jan – szewc
Bordt Hirsch – szmuklerz
Borecki Demetryusz 
Boretti Felix 
Boretti Józef – majster mularski
Borkowski Józef 
Borkowski Bonifacy 
Borkowski Maryanna – akuszerka
Borletto Maryanna – żelazo i stalowe towary
Borner fryderyk – farby
Bornholtz Ludwik – piekarz
Boroński Jan – handel korzeniami
Borowski Kajetan 
Borowski Karol 
Borowski Antoni 
Borowski Karol 
Borowski Joanna – akuszerka
Bortfeld Andrzey – fabryka pończoch bawełnianych
Borusiewicz Tomasz – szewc
Borysczewski Maxym – krawiec
Borysewicz Wincenty 
Borysiewicz Wincenty – handel korzeniami
Borzęcki Maurycy 
Borzęcki Tadeusz 
Borzuchowska Maryanna 
Bouquet Felix 
Bourne Leonard – kapelusze słomiane damskie
Boznański Alexander 
Bożeński Tomasz 
Brandheldner Józef – rymarz
Brandmuller Jan – szczotkarz
Brandt Franciszek – lekarz, akuszer
Branecki Józef 
Bratyński Michał 
Brauer Fryderyk – kołodziej
Braun 
Braun Jan – rzeźnik
Brauner Dorota 
Brauning – handel korzeniami i winami
Brawacki Jan – lekarz Wojska Polskiego
Brecławer Szachna – łokciowy handel
Brecławer Izrael – wexlarz
Brenn Eryk 
Breza Tytus 
Breza Eugeniusz 
Brinken Julian 
Brocki Alexander 
Brodnicki Wincenty – żelazo i stalowe towary
Brodowski Karol 
Brodowski Antoni 
Brodziński Kazimierz 
Brodziszewski Jakób 
Bromberg Faywel – łokciowy handel
Bronic Adam 
Broniewski Katarzyna – puszkarz, rusznikarz
Bronikowski Adam 
Brudnicki Bartłomiej – kołodziej
Brudnicki Michał – kołodziej
Brumheld Maryanna – akuszerka
Brunek Stanisław 
Bruner N.S. – handel norymberski
Bruner Szaia – handel norymberski
Bruner Jakób – handel norymberski
Brunich Dorota – pióra
Brunner Fidelis – instrumenty muzyczne
Brunner Józef – litografie
Brux Antoni – kołodziej
Brylikowski Adam – chirurg
Brzeski Jan – kołodziej
Brzezina Antoni – drukarz, litografie
Brzezina Antoni – księgarz, nuty muzyczne
Brzeziński Woyciech 
Brzeziński Józef 
Brzeziński Jan 
Brzeziński Franciszek 
Brzeziński Andrzey 
Brzeziński Katarzyna – kawiarnie
Brzeziński Tomasz – handel korzeniami
Brzeziński Fryderyk – piwowar
Brzeziński Józef – piwowar
Brzeziński Michał – piwowar
Brzoski Tomasz – moziężnik
Brzostowski Em. 
Brzozowski Piotr 
Brzozowski Konstanty 
Brzozowski Antonina – akuszerka
Brzozowski Michał – kołodziej
Brzozowski Piotr – stolarz
Bucholtz Barbara – akuszerka
Bucholtz Fryderyk – organmistrz
Bucholtz Jan – pióra
Buczyński Jan 
Buczyński Leon 
Buczyński Stanisław 
Buczyński Kacper 
Buczyński Józef – lekarz Wojska Polskiego
Buczyński – drukarz
Budziszewski Michał 
Budzyński Józef 
Bukowski Wincenty 
Bukowski Franciszek – rękawicznik
Bukstold Jan – fabryka ołówków
Bullo Fryderyk – cukiernik
Bułatowicz 
Bułatowski Herman – organmistrz
Bułatowski Hieronim – organmistrz
Burchard Samuel – piekarz
Burchard – magazyn strojów damskich
Burzyński Prosper 
Butkiewicz Bonifacy 
Buyno Floryan 
Buynowicz Krzysztof 
Buzalski Walenty – tokarz
Byczewski Paweł 
Bystry Maria – akuszerka
Bystrzycki Jan 
Castelli C. – cukiernik
Cederbaum Kopel – sklep bławatny
Cederbaum Szmul – łokciowy handel
Celiński Józef 
Celiński Sylwester 
Celiński Józef – aptekarz
Celniker Szaia – łokciowy handel
Celniker Wolff – łokciowy handel
Cemirów 
Centkowski Jakób – bednarz
Centnerschwer Itzig – handel norymberski
Cenzor Piotr – piekarz
Ceresis Jan – platernik
Chacholski Szczepan – chirurg
Chaisberger Fryderyk – fabryka skór
Chądzyński Stanisław 
Chełchowski Antoni 
Chełmicki Tomasz 
Chiarini Ludwik 
Chłędowski Adam 
Chłopicki Leon 
Chmielewski Adam 
Chmielewski Ludwik 
Chmielewski Jan 
Chmielewski Ignacy 
Chmielewski Beata – akuszerka
Chmielewski Maryanna – akuszerka
Chodynicki Leon 
Chojnacki Apolonia – akuszerka
Chopin Michał 
Chorążewicz August – chirurg
Chorążkiewicz Augustyn 
Choromański Wincenty 
Chovot Anna – fabryka sztucznych kwiatów
Chower Maryanna – akuszerka
Choynowski 
Chożakowska 
Christiani Xawery 
Chroszczewski Leon 
Chroszczewski Piotr 
Chruszczewski Ludwik 
Chruścicki Józef – szpadnik
Chrzański Roman 
Chrzański Józef 
Chudzyński Mikołaj 
Chwalibog Józef 
Chwałkowski Felix 
Chyliczkowski Jan 
Chyps Franciszek – moziężnik
Ciastowski Jakób 
Cichocki Michał 
Cichocki Dominik 
Cichocki Antoni 
Cichocki Józef – kamieniarz
Ciechanowski Ferdynand 
Ciechanowski Jan 
Ciechanowski Mar. 
Ciechanowski Filip – żelazo i stalowe towary
Cielecki Franciszek 
Ciemniewski Adam 
Ciemski – kąpiele
Cieński Jan 
Cieszyński Jan – kowal
Cochet Emanuel 
Cohn Wolf – bankier
Cohn Wolf – sklep bławatny
Colberg Juliusz 
Collignon Henryk – lekarz
Corazzi Antoni – architekt
Cukier Chaim – tapicer
Cukiert Karol – piekarz
Cweybart Szaia – krawiec
Cybe Samuel – młynarz
Cybulski Rafał – szklarz
Cylkie Karol – handel korzeniami
Cyps Maryanna – akuszerka
Cyrklang Jakób – blacharz
Cyruli Jan – stolarz
Czaban Tomasz – papier
Czaban M. – fabryka / magazyn sukna
Czajkowski Antoni 
Czajkowski Witt 
Czakij Anicenty 
Czalczyński Aloizy 
Czaplicki Józefa – akuszerka
Czarlicki Augustyn 
Czarnecki Edward 
Czarnecki Michał 
Czarnecki Ignacy 
Czarniawska Helena 
Czarniecki Felix 
Czarnomski Franciszek 
Czarnowski Mikołaj 
Czartoryski Adam 
Czechanowski Józefa – akuszerka
Czechowski Wawrzeniec 
Czekierski Józef 
Czekierski Michał 
Czekierski Józef – lekarz
Czekierski Franciszek – mydła i świece
Czempiński Ignacy 
Czepliński Łukasz – handel korzeniami i winami
Czerepiński Jakób – kowal
Czerniawski Michał – handel korzeniami
Czerniewicz Seweryn 
Czerwiński Ignacy 
Czerwiński Kacper 
Czerwiński Józef – kamieniarz
Członkoski Paweł – bednarz
Czuchański Daniel – bednarz
Czwalina Fryderyk 
Czypliński Mikołaj – kołodziej
Czypliński Maciey – rymarz
Czyżewski Piotr 
Czyżewski Józef 
Czyżewski Jan – rzeźnik
Dabasse Jan – pióra
Dahlen Józefa 
Daltrozzo Antoni – handel norymberski, nuty muzyczne
Damsel Wawrzeniec – zegarmistrz
Daniel Krystyan – kołodziej
Daniel Ludwik – siodlarz
Danilewicz Wincenty 
Dank Daniel – moziężnik
Danneuberg Piotr 
Darewski Antoni 
Darmoliński Mikołaj 
Daszkiewicz Stanisław – lakiernik
Daszkiewicz Mateusz – zdun
Daszyński Paweł 
Dawidsohn Chaim – sklep bławatny
Dayge Johan – bawełniane tkaniny
Dąbrowski Onufry 
Dąbrowski Antoni 
Dąbrowski Teofil 
Dąbrowski Antoni 
Dąbrowski Franciszek 
Dąbrowski Kajetan 
Dąbrowski Józef – cieśla
Dąbrowski – drukarz
Dąbrowski Franciszek – krawiec
Deboli Ignacy 
Degurski Józef – aptekarz
Deiffinger Maxymilian – lekarz Wojska Polskiego
Demba Maryanna 
Dembek Konstanty 
Dembiński Michał 
Dembowski Teodor 
Denkier Karolina 
Deszert Stanisław 
Deszert Eugeniusz 
Deynert Jan – rękawicznik
Deynert Karol – rękawicznik
Dębowski Józef 
Dębski Stanisław 
Dębski Apolinary 
Dębski Ludwik – lekarz Wojska Polskiego
Diaków Piotr 
Dickman Karol – puszkarz, rusznikarz
Diehl Karol 
Dietrich Jan 
Dietrich Tomasz 
Dittmarsch Ewa – karbowanie gorsów
Ditwizyusz Michał – tokarz
Długołęcka Maryanna – akuszerka
Długosz Józef – instrumenty muzyczne
Długosz – organmistrz
Dłuska Antonina 
Dłużewski Woyciech 
Dmochowski Hipolit 
Dmochowski Wincenty 
Dmuszewski Ludwik 
Dobek 
Dobrowolski Józef 
Dobrowolski Szymon 
Dobrowolski Wincenty – chirurg
Dobrowolski Jan – lekarz Wojska Polskiego
Dobrowolski Maryanna – akuszerka
Dobrycz Stefan – handel korzeniami i winami
Dobrzyńska Magdalena 
Dolecki Ludwik – kowal
Dolecki Antoni – kowal
Dollinger Karol – architekt
Domagalski Jan – lekarz Wojska Polskiego
Domagalski Dominik – fabrykant fortepianów
Domański Piotr 
Domański Szczepan – kowal
Domański Sebastyan – stolarz
Domzalski Walenty 
Dona Franciszek 
Doney Benedykt 
Donhoff Stanisław 
Donia Jan – rękawicznik
Dopler Karol – loterie
Dornbek – krawiec cywilny i wojskowy
Dornfeld Franciszek 
Doroszewski Ewa – akuszerka
Dovyson Anthoni 
Dowgiełło Justyn 
Drac Adam 
Draganowski Roch – zegarmistrz
Drake Jan 
Drewnowski Józef 
Drisen 
Drobyszewski Ignacy 
Drohojewski Walenty 
Drozdowski Erazm 
Drozdowski Mikołaj 
Drozgalski Maryanna – stolarz
Dubowski Karol – szewc
Dubowski Grzegorz – szewc
Duchanowski Mar. 
Duckert Karol – bankier, kantor komissowy
Duczyński Jan – wina
Dudziszewski Karol – fabryka skór
Duksztein Maier – sklep bławatny
Dulewski Józef 
Dulfus Stanisław 
Duński Józefat 
Durczyński Szymon – koszykarz
Durow 
Dursztman Icyk – dom zajezdny
Duszyński Jan 
Dutkiewicz Franciszek – szklarz
Duwe Piotr – handel korzeniami i winami
Duwer Maryanna – akuszerka
Dybek Franciszek – lekarz
Dybiński Agnieszka – kowal
Dydie Józefa 
Dydyński Tomasz 
Dydz Franciszek – siodlarz
Dylewski Franciszek – chirurg
Dynof Marcin – szklarz
Dyrka Krystyna – stolarz
Dytrych Bokhan – cieśla
Dyzmański Józef – sklep bławatny
Dyzmański Zuzanna – rękawicznik
Dziarkowski Kazimierz 
Dziarkowski Hiacynt 
Dziarkowski Jacenty – lekarz
Dziedzicki Maciey 
Dziedzicki Telesfor 
Dziekoński Tomasz 
Dzierożyński Dam. 
Dzierzbicki Adam 
Dzierzbicki Michał 
Dzierzbicki Szymon 
Dzierzbicki Tadeusz 
Dzierzewicz Andrzey – bednarz
Dzierzkowski Marcin 
Dzierzkowski Dam. 
Dzieszkowski X. 
Dziewanowski Piotr 
Dzięciołkiewicz Jan 
Dzimidowicz Jan 
Dzwonkowski Stanisław 
Dzwonkowski Jan 
Ebert Jan 
Ebert Fryderyk – kołodziej
Ebert Daniel – siodlarz
Ebngelman Karol 
Eckerkunst Józef – piwowar
Edelmann Krystyan – nożownicy
Eger Salomon – sklep bławatny
Ehestadt Karol – techniczne biuro
Ehmie Hilary – sklep bławatny
Ehrlich Chiel – handel korzeniami
Ehrlich Szaia – łokciowy handel
Eisenbaum Hirsz – czekoladnik
Eisenstadt Itzig – krochmalik
Ekstein Józef – stolarz
Elbiński Franciszek – szewc
Ellers Roman 
Elsner Franciszek 
Elsner Samuel – aptekarz
Emich Ludwik 
Emich Fryderyk – rękawicznik
Eneberg Maryanna – mydła i świece
Engielke Alexander 
Engielke Leopold – stolarz
Englert Józef 
Englert Stanisław 
Entzel Maryanna – akuszerka
Epstein Józef – bankier
Erb Antoni – bednarz
Erdtmann Tuchel – cieśla
Ertel Józef 
Ertel Katarzyna – akuszerka
Essaków Dymitry 
Ettinger M. – fabryka / magazyn sukna
Evans Tomasz 
Evans Tomasz – żelazo i stalowe towary
Exler Krzysztof – lekarz Wojska Polskiego
Eysymont Franciszek 
Eytner Anna 
Fabisz wdowa – piwowar
Fabiszewski Anna – akuszerka
Falęcki Ignacy 
Faliner Daniel – jubiler
Faliner Zuzanna – pompiarz
Falkowski Jakób 
Falkowski Wilhelm 
Falsenhart Judka – żelazo i stalowe towary
Famulski Andrzey 
Fanta Paweł 
Fayst Fryderyk – szmuklerz
Fechner Bogumił 
Fedynkiewicz Jan – aptekarz
Felauer Jerzy – handel korzeniami
Fenig Rozalia – akuszerka
Fenigsohn Symche – szmuklerz
Fensz Fryderyk 
Fensz Grzegorz 
Fermer Jan – fabryka skór
Ferraro Jan – cukiernik
Fetter Krystyna – piwowar
Fetter Jan – piwowar
Feygiel Fryderyk – piekarz
Ficht Józef – szklarz
Fidelski Jakób 
Fiedorowicz Jan 
Fijałkowski Ignacy 
Fijałkowski Antoni 
Fijałkowski Ignacy – lekarz, akuszer
Filiborn Samuel 
Filipecka – introligator
Filipecki Felix 
Filipeus Teodor 
Filipowicz Józef 
Filipowicz Aloizy 
Fin Karol 
Fiorentini Józef – handel norymberski
Fischer Józef – lekarz
Fischer Ludwika – magazyn strojów damskich
Fiszel Lewek – kuśnierz
Fiszer Józef 
Flach – handel korzeniami i winami
Flachsbaum Wolff – płótna
Flatan Szymon – handel korzeniami
Fliederbaum Szmul – sklep bławatny
Flok Anna – akuszerka
Fludrowski Karol 
Focht Woyciech – tokarz
Foleński Józef 
Folker Fryderyk – kapelusznik
Folkierski Karol 
Folkierski Piotr 
Forbrot WIlhelm – złotociągi
Formakiewicz Eustachy 
Forsiewicz Bazyli 
Forwerk Jan – ostrogarz
Fowicki Gabryel 
Fox Józef 
Frank 
Franke Fryderyk – moziężnik
Frankel Samuel – bankier
Frankel S. – fabryka / magazyn sukna
Frankiewicz Piotr – chirurg
Fraszyński Józef – szewc
Frąckiewicz Wincenty – szewc
Freier Jan – lekarz
Frese Karol – brązownik
Frey Jakób – lekarz Wojska Polskiego
Freyer Jan 
Freylich Ferdynand – kapciuch skórzany
Fribes Filip 
Fridrichs Jan – fabryka / magazyn sukna
Friedrich Antoni – handel korzeniami i winami
Frischmann Hirsch – szmuklerz
Fruhboehs Bogumił – handel korzeniami i winami
Frydrych Jan 
Fryse Antoni 
Fukier Floryan – wina
Funk Grzegorz – lekarz
Funkenstein Weronika – akuszerka
Fux Józef – stolarz
Fysier Jan – pozłacane ramy
Gacki Józef 
Gadomski Franciszek – lekarz Wojska Polskiego
Gajewicz Piotr – krawiec
Gajewski Michał 
Galicki Jakób – szewc
Galle Karol – architekt
Galle Jakób – fabryka skór
Gallitzin Alexander 
Gałecki Jakób 
Ganc 
Ganss Andrzey – chirurg
Garbiński Kajetan 
Garbiński Antoni – powroźnik
Gargulski Kazimierz 
Garlicki Maciey – krawiec cywilny i wojskowy
Garszyński Bonawentura 
Garszyński Gaspar 
Gartkiewicz Antoni 
Gastel Adam 
Gastel Bogumił 
Gaudecki Józef 
Gauer Katarzyna 
Gautier Józef 
Gautier Antoni 
Gautier Jan 
Gawroński Floryan 
Gawrylów Teodor 
Gawrylów Jerzy 
Gayet Michał 
Gąsiewski Jan 
Gąsiewski – aptekarz
Gąsior Eliasz – handel drzewem
Gąsiorowski Wincenty – lekarz
Gąsiorowski Tomasz – restauracja
Gąsiorski Izabela – rymarz
Gąsowicz Józef 
Gąsowicz Paweł – ślusarz
Gąsowski Jan 
Gebetner Jan – bednarz
Gebetner Regina – bednarz
Gebhard Jan 
Gebhard Józef – siodlarz
Gedroyć Xżna 
Gembarzewski Jakób 
Geppert Stanisław 
Geritz Mikołaj 
Gerlach Samuel – chirurgiczne instrumenty, nożownicy
Gerlach – dom zajezdny
Geroszewski Michał 
Gerstenberg Adam – fabryka / magazyn sukna
Gerstensang Mosiek – szmuklerz
Gersz – dom zajezdny
Gessler Alexander 
Geysmer Jan – cykorje
Geysmer Gothard – magazyn
Gibasiewicz Stefan 
Gibasiewicz Felix – wexlarz
Gibenhan Jan – rękawicznik
Gidelski Jakób 
Giebauer Franciszek – stolarz
Giedyke Ludwik – moziężnik
Gieraldowski Edward 
Gierdziejewski Ignacy 
Gierecki Jakób – lekarz, akuszer
Giersz Mateusz – apteczne materiały
Gilatowski Tomasz 
Gimbutt Leopold 
Ginett Stefan 
Girardot – lekarz
Glaser Fryderyk – jubiler
Glaser Jan – młynarz
Glazer Jan 
Glazer Magdalena – akuszerka
Glesmer Jan 
Gleytyzen Nochim – blacharz
Gliński Augustyn 
Gliński Alexander 
Gliński Marcin 
Gliszczyński Antoni 
Glomm Józef 
Glotz Antoni 
Glucksberg Mikołaj – drukarz, nuty muzyczne
Glucksohn Izrael – sklep bławatny
Głaszyński Tadeusz 
Głażewski Andrzey 
Głębocki Józef 
Głębocki Antoni – krawiec cywilny i wojskowy
Głodzieński Adam 
Głogowski Jan 
Głuszyński Paweł 
Gnaczynski Kazimierz 
Gniazdowski Piotr 
Gniewczyński Piotr 
Gniewosz Wincenty 
Godlewski Agnieszka – akuszerka
Goek Samuel – cieśla
Goldfeil Józef – złotnik
Goldflam Mendel – krawiec wojskowy
Goldman Mendel – sklep bławatny
Golecki Wincenty – parasolnik
Goloński Karol – handel korzeniami
Gołaszewski Anna 
Gołaszewski Maciey – siodlarz
Gołąbek Daniel – fabrykant pojazdów
Gołembowski Piotr 
Gołębiewski Łukasz 
Gołoński Andrzey 
Gomerz Stanisław – szewc
Gomorski Ferdynand – powroźnik
Gonaszewski Ignacy 
Gorczyczewski Ludwik 
Gordon Teresa – handel korzeniami
Gordon – wody mineralne
Gorecki Jan – krawiec
Gorszkowski Marcin 
Gostkowski Michał 
Gostkowski Ignacy 
Gostyński Mateusz 
Gotfay Hersz – złotnik
Gotti Józef – hurtownik
Gottschal Bogumił – tokarz
Gotz Jan – powroźnik
Goy Karol 
Górecki Józef 
Górecki Wincenty 
Górnicki Kajetan 
Górski Franciszek 
Górski Paweł – kowal
Górski Jakób – krawiec
Grabbe 
Grabowska Hr. 
Grabowska – magazyn strojów damskich
Grabowski Stanisław 
Grabowski Franciszek 
Grabowski Tomasz 
Grabowski Antoni 
Grabowski Stanisław 
Grabowski Eleonora 
Grabowski Mikołaj 
Grabowski Stanisław – handel korzeniami i winami
Grabowski Paweł – fabryka skór
Grabowski Antoni – ślusarz
Grabowski Michał – fabryka / magazyn sukna
Grabowski – szewc
Gralewski 
Grasiński Antoni 
Grasnikiel Jan – kowal
Grassów Fryderyk – kawiarnie, restauracja
Graubar Maier – łokciowy handel
Grauworcel Gutman – farbiarz
Grauworcel Gdala – farbiarz
Greffen Maxymilian 
Greffkowicz Jan 
Gregoire Jan – brązownik
Gregorowicz Stanisław 
Gregorowicz Jan – rosyjskie towary
Grem Andrzey 
Greybner Władysław 
Grobicki Antoni 
Grochowski Michał 
Grodzicki Maciey 
Grofe Alexander – architekt
Gronau Karol 
Grosgluck Abraham – handel korzeniami
Gross Franciszek 
Gross WIlhelm – kuśnierz
Grosse Michał – rękawicznik
Grosser Wilhelm – cieśla
Grosser Jan – majster mularski
Grotowski Grzegorz 
Gruell Waleryan – aptekarz
Grunapfel Mordko – meble
Grunapfel Szlama – meble
Grunsztein Rywe – akuszerka
Gruszecki Gaspar 
Grygowicz Karol 
Grygowicz Jan 
Grygowicz Karol – lekarz, akuszer
Grzankowski X. 
Grzugułkowski – zdun
Grzybowski Eustachy 
Grzybowski Rozalia – akuszerka
Grzymała Woyciech 
Grzymowski Franciszek – majster mularski
Gulski Szczepan 
Gumiński Felix 
Gurka Wincenty 
Gurtler Michał – gwoździarz
Gutakowski Woyciech 
Gutakowski Wacław 
Gutkowski Marceli 
Gutkowski Adam 
Gutkowski Woyciech 
Gutowski Fabian 
Guttman Rafał – fabryka / magazyn sukna, stępowanie sukna
Guyot Franciszek 
Guze Rozalia – hafciarz
Guzowski Andrzey 
Gybenhand Karol – puszkarz, rusznikarz
Habich Ludwik 
Hackebeil Bogumił – mydła i świece
Hage Henryk – powroźnik
Hagien Jan – kamieniarz
Hahn Gottlieb – fabryka skór
Halman Karol 
Halwe Jan – kołodziej
Hamburg WIlhelm – stolarz
Hanchardt Chrystyan – chirurg
Handke Adolf – hurtownik
Hangel Jan 
Hangel Franciszek 
Hangiel – sklep bławatny
Hanke Jen. 
Hankiewicz Jan 
Hankiewicz Józef 
Hann Andrzey – wędliniarz
Hartman Józef – siodlarz
Hartmann – cieśla
Hartmann Krystyan – cieśla
Hartmann Jan – organmistrz
Haspel Jan – siodlarz
Hasselqnist Teofil 
Haszelbry – dom zajezdny
Hatkiewicz Tekla – akuszerka
Haubolt Karol – tapicer
Hauke Maurycy 
Hauke Józef 
Hauke Ludwik 
Hauser Jan – stolarz
Hauszeld Józef – mydła i świece
Hawryng Antoni – szewc
Haydenbruk Fryderyka – akuszerka
Hayne Józef – krześlarz
Hayne Fryderyk – szewc
Heffele Karol – lekarz
Heilmeyer 
Heilsberg Izaak – handel korzeniami
Heiman Simon – sklep bławatny
Heinrych Teodor – aptekarz
Heiser Antoni 
Hekert Krystyan – kowal
Helbing Krystyan 
Helbing Jakób – majster mularski
Heling Karol – kołodziej
Hempel Jakób – lakiernik
Henke Gustaw 
Henot Szymon – remiza
Hensel – handel korzeniami i winami
Hentschel Fryderyk – kowal
Heppen Antoni 
Herbst Jan – zegarmistrz
Hergiel Krzysztof – mydła i świece
Heringier Tauba – handel korzeniami
Herman Jan 
Hermann Julianna 
Hermann Klemens 
Hermann Andrzey – młynarz
Hermann Gotlieb – stolarz
Hermanowski Marcin – chirurg
Hertzlich Kaufman – handel korzeniami
Hesse Krystyan – fabryka pończoch bawełnianych
Heuschel Marcin – kowal
Heylman Augustyn 
Heyne WIlhelm – fabrykant pojazdów
Hickmann – handel korzeniami i winami
Hildebrandt Maryanna – akuszerka
Hildebrandt Henryk – jubiler
Hilkner Jan – gwoździarz
Hincz Michał 
Hindze Antoni – rękawicznik
Hintz Leon 
Hirschdorf – kantor komissowy
Hirschmann – chemiczne produkty
Hirschsohn Naftal – sklep bławatny
Hiz Jan 
Hoch Daniel – młynarz
Hocke Daniel – kotlarz
Hoffman Jakób 
Hoffman Stanisław 
Hoffman Fryderyk – lekarz
Hoffman Aleksander – fabryka laku
Hoffmann Jerzy 
Hoffmann Karol 
Hoffmann Józef 
Hoffmann Edward 
Hofman Karol – białoskórnik
Hofman Karol – zegarmistrz
Hoge Stanisław 
Hohedelinger Xawery – handel korzeniami i winami
Hohenhauzer Maxym – fabrykant fortepianów
Hohm Fryderyk – farbiarz
Holmantel Jan – siodlarz
Holtz Jan 
Hołownia Wincenty 
Homelka Franciszek – powroźnik
Hopenheim Aron – handel drzewem
Horalik Józef – instrumenty muzyczne
Horn Henryk 
Howanicki Sylwester 
Hrehorowicz 
Hryniewicz Wincenty 
Hryniewicz Kajetan 
Hube Romuald 
Hube Michał 
Hubert Walery 
Hubert Maryanna – akuszerka
Hubert Wincenty – fabrykant fortepianów
Hubner Karol 
Hubner Klas. 
Hubsch Krystyan – kapelusznik
Hubsch Józef – moziężnik
Hudsohn – fabryka szuwaxu
Hulak Jan 
Hulkan Jan – żelazo i stalowe towary
Humer Krzysztof – moziężnik
Hummel Daniel – magazyn
Hungier Fryderyk 
Hurtig F. – szewc
Hypler Antoni – stolarz
Idzikowski Wawrzeniec – fabryka / magazyn sukna
Ignatowicz Jakób – rzeźnik
Ignatowski Stanisław – majster mularski
Ilczewski Abakum 
Ilkiewicz Maryanna – akuszerka
Ilnicki Wincenty 
Indycht Dawid – farbiarz
Isajew Piotr – rosyjskie towary
Isaksohn Saul – sklep bławatny
Iwanicki Józef 
Iwankowski Józef 
Iwaszkiewicz Jan 
Izdebski Jan 
Jabłonowski Maxymilian 
Jabłonowski Andrzey 
Jabłonowski Michał – krawiec wojskowy
Jabłonowski Woyciech – tokarz
Jabłoński Samuel 
Jabłoński Adam 
Jabłoński Ignacy 
Jabłoński Franciszek 
Jabłoński Antoni – bednarz
Jabłoński Michał – zegarmistrz
Jache Jan – aptekarz
Jachowski Ignacy – rzeźnik
Jackowski Józef 
Jagmin Bonifacy 
Jahn Karol 
Jahołkowski Grzegorz 
Jakobi Teofil – lekarz
Jakobstam Hirsch – fabryka / magazyn sukna
Jakubowski Adam 
Jakubowski Józefa – akuszerka
Jakutowicz Marcin 
Jałowiecki Franciszek 
Jamiołkowski Izydor 
Janasch Karol – lekarz
Janasz Andrzey – jubiler
Jancewicz Kazimierz 
Janczewski Piotr 
Janczewski Kazimierz 
Janczewski Jan 
Jande Marcin – krawiec cywilny i wojskowy
Janicki Józef 
Janicki Piotr – instrumenty muzyczne
Janiszewski Jan 
Janiszewski Julianna – akuszerka
Jankiewicz Józef 
Jankowski Jakób 
Jankowski Michał 
Jankowski Maryanna – akuszerka
Janowski Wincenty 
Janowski Woyciech 
Janowski Adam 
Janowski Krzysztof – chirurg
Jaranowski Alexander 
Jaranowski Wincenty 
Jarasiewicz Michał – krześlarz
Jarmiński Julian 
Jarmoliński Maurycy 
Jarnowski Józef 
Jarochowski Jan 
Jarocki Felix 
Jarocki Józef 
Jasiński Władysław 
Jasiński Felix 
Jasiński Jan Alfons 
Jasiński Tomasz 
Jasiński Rozalia – akuszerka
Jasiński Magdalena – akuszerka
Jasiński Anastazya – akuszerka
Jasiński Maryanna – akuszerka
Jasiński Alfons – handel korzeniami i winami
Jasiński Franciszek – tokarz
Jasiński Jacenty – piwowar
Jaskierski Franciszek – lekarz Wojska Polskiego
Jaskierski – rymarz
Jaskiewicz Anna – akuszerka
Jaskulski Józef 
Jastrzębski Józef – krawiec wojskowy
Jaślikowski Małgorzata – akuszerka
Jaworski Kacper 
Jaworski Stanisław 
Jaworski Jan 
Jaworski Paweł – handel korzeniami i winami
Jaworski Wincenty – remiza
Jaworski Anna – magazyn strojów damskich
Jaźwiński Franciszek 
Jedrzejewicz Jakób 
Jefimow Gabryel 
Jefimow Eliasz 
Jekiel Bogumił – szewc
Jeleniecki Maryanna – akuszerka
Jeliński Michał – aptekarz
Jelski Ludwik 
Jencz Franciszek 
Jenert Jan 
Jennchemsohn Aron – papier
Jenny Piotr – czekoladnik
Jestersheim Karol 
Jezierski Kazimierz – szewc
Jeziorańska Józef 
Jeziorańska Adam 
Jeziorańska Michał 
Jeziorkowski Józef 
Jeziorkowski Elżbieta – akuszerka
Jeziorowski Franciszek – mydła i świece
Jeziowski Maciey 
Jędrzejewicz Marc. 
Jonczewski Konstanty 
Josel Laie – akuszerka
Josselian 
Jozewig Jakób – białoskórnik
Józefowicz Wilhelm 
Józefowicz Wincenty 
Józefowicz Gabryel – rosyjskie towary
Jucha Jan 
Jungier Jan 
Junken Anna – akuszerka
Jurczewski Hipolit 
Jurgaszko Jakób 
Jurkowski Walenty 
Jury Jakób – pilnikarz
Jury Jan – pilnikarz
Juszkiewicz Stanisław 
Juśkiewicz – krawiec wojskowy
Juven Anna – cukiernik
Kablisz Jan – lekarz
Kacperkiewicz Józef – handel korzeniami i winami
Kaczkowski Józef 
Kaczorowski Stanisław 
Kaczyński Antoni 
Kaczyński Józef 
Kaczyński Piotr 
Kaczyński Katarzyna – akuszerka
Kaczyński Zofia – akuszerka
Kado – ceraty
Kahl Karol – piwowar
Kalhorn Jakób – chirurg
Kalinowski Kajetan 
Kalinowski Tomasz 
Kalinowski Franciszek – majster mularski
Kalinowski Franciszek – siodlarz
Kalisz Krystyan – stolarz
Kaliszewski Dymitry 
Kallhorn Katarzyna – akuszerka
Kamieński Wincenty 
Kamińska – dom zajezdny
Kamiński Jan 
Kamiński Kajetan 
Kamiński Izydor 
Kamiński Antoni 
Kamiński Wincenty 
Kamiński Tomasz 
Kamiński – dom zajezdny
Kamioner Berek – handel korzeniami
Kamionowski Adam 
Kamlot Manas – kamieniarz
Kamniew Lubowski 
Kamprad Gottfried – fabryka pończoch bawełnianych
Kamprad Gottlieb – rękawicznik
Kanton Karol – perfumy
Kapliński Józef – piwowar
Karasiński August – krawiec wojskowy
Karaś Paweł 
Karaś Tomasz – szewc
Karczewski Ludwik 
Karczewski Izydor 
Karczewski Jerzy 
Karkowski Stanisław – majster mularski
Karkowski Michał – stolarz
Karłowicz Stanisław – krawiec cywilny i wojskowy
Karoli Józef – jubiler
Karpiński Adam 
Karpiński Eliasz – malarz
Karpowicz Franciszek 
Karski Augustyn 
Karsznicka Xieni 
Kasper Elka – łokciowy handel
Kasperkiewicz Józef – wina
Kastanecki Stanisław 
Kastelli Piotr – kawiarnie
Kaupowicz Michał 
Kauszkie Jan – młynarz
Kaute Antoni – handel korzeniami i winami
Kayser Tekla 
Kazanowski Michał 
Kazański Szymon 
Kaźmiruss Floren. – piwowar
Kelch Eliasz – jubiler
Keler Jan – kołodziej
Keltz – dom zajezdny
Kentrzyński Walery 
Kercer Anna – akuszerka
Kessel Karol – cukiernik
Kiciński Pius 
Kiciński Woyciech – malarz
Kiczański Maryanna – akuszerka
Kiedrzyński Maryanna – akuszerka
Kiel Leon 
Kiel Agnieszka – akuszerka
Kierkow Michał – handel korzeniami i winami
Kierzkowski Stanisław 
Kieseweter Fryderyk – powroźnik
Kiesewetter August – chirurg
Kifka Jonasz – fabryka / magazyn sukna
Kijewski Stanisław 
Kijewski – chemiczne produkty
Kijok WIlhelm – piwowar
Kiliński Wawrzeniec 
Kiljanowicz Maryanna – akuszerka
Kincel Filip 
Kindler Stanisław 
Kiniorski Tomasz 
Kinn Dawid – młynarz
Kinzel Fryderyk – lekarz
Kisieliński Franciszek 
Kiszkin Bazyli 
Kiślański Mateusz 
Kiślański Karol 
Kitajewski Adam 
Klaws Henryk – piekarz
Klefiński Michał 
Klem Gottfried – krześlarz
Klews Józef – krawiec cywilny i wojskowy
Klimaszewski Tomasz – złotnik
Klimkiewicz Tekla – akuszerka
Klingman Jan – piekarz
Klingsberg Ludwik – krawiec
Klukowski Franciszek – litografie, nuty muzyczne
Klupfel 
Kłaczyński Kazimierz 
Kłapsz Krystyan – młynarz
Kłodnicki Stefan 
Kłodnicki Piotr 
Kłodnicki Jan 
Kłopotowski Apolinary 
Kłopotowski Marcin 
Knaute Fryderyk – kowal
Knoff Henryk 
Knorryng 
Knusman Daniel – litografie
Kobler Franciszek – sklep bławatny
Kobliner Jan – majster mularski
Kobylański Bonifacy 
Kobylański Jan Kazimierz 
Kobylański Teodor 
Koch Fryderyk – wędliniarz
Koch – fabryka / magazyn sukna
Kochanowski Michał 
Kochanowski Konstanty 
Kochanowski Woyciech 
Kochanowski Xawery 
Kocki Kazimierz 
Koćmierowski Stanisław 
Kodlik Felix 
Koeppen Fryderyk 
Koeps Karolina 
Kohen Szymon – sklep bławatny
Kohen Wolf – sklep bławatny
Kohen Dawid – łokciowy handel
Kohler Franciszek – sklep bławatny
Kohler Jan – sklep bławatny
Kohler Julia – magazyn strojów damskich
Kohn Abraham – handlujący futrami
Kohn Simon – wexlarz
Kohs Joanna – akuszerka
Koitkowski Wincenty 
Kojsiewicz Xawery 
Kokoway Stefan – handel korzeniami
Kolary Jan 
Kolberg Antoni – stolarz
Kolbersz Alexander 
Kolczyk Jan – krześlarz
Kolichen Andrzey – handel korzeniami
Kolnarski Józef 
Kołaczkowski Klemens 
Kołakowski Benedykt 
Kołotów Łukasz 
Kołzaków Paweł 
Koman Jan – stolarz
Komarnicki Andrzey 
Kombert Ludwik – lekarz Wojska Polskiego
Komer Karol – lakiernik
Komierowski Jan 
Komorowski Józef 
Komorowski Tomasz 
Koncewicz Ludwik 
Konczykorski – dom zajezdny
Konderski Paweł – cieśla
Konitz bracia – wina
Konkowski Karol 
Konopka Maciey – handel korzeniami i winami
Konopka Icyk – tapicer
Kopczyński Antoni 
Koperski Jan 
Korabiewski Wincenty 
Koralewski Magdalena – akuszerka
Korczakowski Jakób – bednarz
Korecki Daniel 
Korecki Salomea – akuszerka
Korecki Karol – mydła i świece
Koriot Józef 
Korner Jan – fabrykant pojazdów
Korytowski Michał 
Korzewski Antoni 
Korzybski Andrzey 
Kosicki Modest 
Kosicki Jan 
Kosierkiewicz Stanisław 
Kosiński Marcin 
Kosiński Maciey – cieśla
Kosiorowski Roch 
Kosmann Bazyli – aptekarz
Kossakowski Józef 
Kossakowski Leonard 
Kossecki Xawery 
Kossowski Maurycy 
Kossowski Sebastyan – handel korzeniami
Kostrzycki Mikołaj 
Kostyał Józef 
Koszkowski Szymon 
Kościelski Stanisław 
Kościelski Karol 
Kościelski Stanisław – lekarz Wojska Polskiego
Kościelski Wiktorya – akuszerka
Kościelski – szewc
Kotarski Michał 
Kotarski Tadeusz – szczotkarz
Kotowicz Jerzy 
Kotowski Marcin 
Kotulski Józefa – akuszerka
Kowalew Nicefor – rosyjskie towary
Kowalewski Czesław 
Kowalewski Onufry 
Kowalewski Leon 
Kowalewski Agnieszka – zegarmistrz
Kowalski Stanisław – kowal
Kownacki Hipolit 
Kownacki Józef 
Kowszewicz Józef – lekarz Wojska Polskiego
Kozakowska Fran. 
Kozakowska Franciszek 
Kozarski Jakób 
Kozicki Gasper – chirurg
Kozicki – aptekarz
Koziński Maciey 
Koziorowicz Józef 
Koziorowski Salomea – akuszerka
Kozłowski Kajetan 
Kozłowski Wawrzeniec 
Kozłowski Wincenty 
Kozłowski Alexander 
Kozłowski Stanisław – cieśla
Kozłowski – kąpiele
Koźmian Józef 
Koźmian Kajetan 
Kożuchowski Nemezy 
Kożuchowski Alexander 
Kraft Fryderyk – stolarz
Kraiński Wincenty 
Kraiński Michał 
Krajewski Stanisław 
Krajewski Klemens 
Krajewski Kazimierz 
Krajewski Ignacy 
Krajewski Andrzey – aptekarz
Krajewski Grzegorz – lakiernik
Krantz Józef – zegarmistrz
Krasiński Izydor 
Krasiński Wincenty 
Krasiński Józef 
Krasiński Walery 
Krasuski Sebastyan 
Kraszewski Piotr 
Kraśnicki Józef 
Kraśniewski WIlhelm – siodlarz, fabrykant pojazdów
Krause Krzysztof – kowal
Krause Jerzy – krześlarz
Kreczanowicz Grzegorz 
Kredycki Michał – piekarz
Krethlow Ferdynand – sztycharz
Kretschmer Ferdynand – kowal
Kreyner Anna – akuszerka
Kręzlowski Franciszka – akuszerka
Krieger Karol – rękawicznik
Kroczewski Walery 
Krokowski – dom zajezdny
Krompt Maryanna – akuszerka
Kronenberg Ludwik – mekler wexlowy
Kronenberg Samuel – wexlarz
Kropiwnicki Franciszek – brązownik
Krościół Jan – stolarz
Krotofil Ludwika – akuszerka
Królikiewicz Adam 
Królikowski Xawery 
Królikowski Ignacy 
Królikowski Franciszka – akuszerka
Królikowski Stanisław – szewc
Krópczyński Woyciech – lekarz Wojska Polskiego
Kruczkowski Gasper – zegarmistrz
Kruger Ferdynand 
Kruger Fryderyk – brązownik
Krupczyński Jakób 
Krupiński Magdalena – akuszerka
Kruszeski Józefa – akuszerka
Kruszewski Antoni 
Kruszewski Maciey – farby
Kruszyna Jan 
Kruszyński Jan 
Krynicki Franciszek 
Krynicki Józef 
Krysiński Alexander 
Krysiński Maciey 
Krysiński Jan 
Krysiński Ildefons – lekarz
Kryszewski Tobiasz – mydła i świece
Kryształ Moyżesz – żelazo i stalowe towary
Krywcow Alexander 
Kryzwicki Jan 
Krzeczowski Andrzey 
Krzemiński Mateusz – majster mularski
Krzywicki Jan 
Krzywoszewski Dominik 
Krzyżanoski Maryanna – akuszerka
Krzyżanowski Maryan 
Krzyżanowski Jan 
Krzyżanowski Józef 
Krzyżanowski Seweryn 
Księski Szczepan 
Księżyk Karol – wina
Kubalski Mikołaj 
Kubicki Jakób 
Kucharski Felix 
Kucharski Apolonia 
Kucharzewski Antoni – powroźnik
Kuchczyński Teresa – magazyn strojów damskich
Kuczkowski Tomasz – lekarz
Kuczyńśki Kacper – jubiler
Kudlicz Bonawentura 
Kudling Karol 
Kugler Jan – fabryka guzików
Kuhn Szmul – handel drzewem
Kuhnel Karol – lekarz
Kuhnke Ernest – papier
Kuklini Karol – malarz
Kulczycki Pantaleon 
Kulczycki Michał 
Kulczycki Ignacy 
Kulczycki Julianna – akuszerka
Kulczycki Jan – majster mularski
Kuleszanka Marcyanna 
Kulpiński Józef – lekarz
Kulrych Wilhelm 
Kunatt Stanisław 
Kunig Wawrzeniec – papier
Kunig Maciey – pozłacane ramy
Kunkel Piotr – fabryka / magazyn sukna
Kuntze Jan – lekarz
Kuntze Zofia – akuszerka
Kurella Karol 
Kurnatowski Zygmunt 
Kurowski Franciszek 
Kurowski Ferdynand – moziężnik
Kurpiński Karol 
Kurtz Jan – kąpiele
Kurtz Jan – handel korzeniami i winami
Kurtz Franciszek – mechanik
Kurtz Karol – fabryka skór
Kurtz Franciszek – zegarmistrz
Kurtz Michał – zegarmistrz
Kuruta Dymitri 
Kuszański Alexander – chirurg
Kuszowski Jan 
kutner August – kowal
Kuźniczow Jan – wina
Kwapich Józef 
Kwiatkowski Karol 
Kwiatkowski Tomasz 
Kwiatkowski Józef 
Kwiatkowski Michał 
Kwiatkowski Jan 
Kwiatkowski Kajetan 
Kwiatkowski Wacław – krawiec
Kwiatkowski Stanisław – remiza
Kwieciński Józef – introligator
Lachowski Franciszka – akuszerka
Lachowski Woyciech – ślusarz
Lacki Wiktorya – akuszerka
Lago Dominik – handel norymberski
Lambertsiebem – farbiarz
Lammert Daniel – cieśla
Lampe Henryk – fabryka skór
Landstein Syna – żelazo i stalowe towary
Landsztein H. A. – białoskórnik
Lanery Franciszek 
Langa Paweł – farby
Langanke Kunegunda – handel korzeniami i winami
Lange Woyciech 
Lange Jan – kołodziej
Lange Piotr – krawiec
Lange Jan – handel norymberski
Lange Gottlieb – fabryka / magazyn sukna
Lange Karol – fabryka / magazyn sukna
Lange Johan – fabryka / magazyn sukna
Langert Floryan – majster mularski
Langwald Anna 
Langwald Michał 
Lapierre Jan 
Laskowski Karol 
Lasocki – dom zajezdny
Lassaud Piotr 
Laśkiewicz Franciszek 
Latecki Jan 
Lau Jan – siodlarz
Lauber Karol 
Laurenkiewicz Jan – chirurg
Laurenkiewicz Tekla – akuszerka
Laustein H. A. – bawełniane tkaniny
Lautenbach Samuel – powroźnik
Lauterbach Mosiek – handel korzeniami
Layke Ludwika – akuszerka
Lebisz Jan 
Lechowski Jan – handel korzeniami i winami
Ledoux Franciszek 
Ledóchowski Józef 
Ledóchowski Ignacy 
Ledwański Mateusz – szewc
Ledwński Alexander 
Lefevre Ludwik – dentysta
Lege Wincenty – krawiec
Legodziński Agnieszka – akuszerka
Legodziński Maryanna – akuszerka
Lehman Johan – fabryka grępli
Lehmann Karol 
Lehmann – stolarz
Leister Alojzy – pilnikarz
Lelewel Joachim 
Lelowski Antoni 
Lembke Bogumił 
Lemeke Anna – akuszerka
Lenatowicz Karol – majster mularski
Leo Leopold – lekarz
Leonowicz Antoni – jubiler
Lesiński Ignacy – aptekarz
Leski Jan 
Leslowa z Hauków 
Lessel Augustyn 
Lessel Józef 
Lessel Henryk – cukiernik
Leszczyński Felix 
Leszczyński Antoni – fabrykant fortepianów
Levestamm Mateusz – dentysta
Lewandowski Józef 
Lewandowski Hipolit 
Lewandowski Kazimierz 
Lewandowski Ignacy 
Lewandowski Piotr 
Lewandowski Michał – lekarz Wojska Polskiego
Lewandowski Agnieszka – akuszerka
Lewandowski Wincenty – cieśla
Lewandowski Roch – grzebieniarz
Lewandowski Maciey – stolarz
Lewartowski Walenty 
Lewartowski H. – sklep bławatny
Lewicki Michał 
Lewicki Ludwik 
Lewicki Piotr 
Lewicki Ignacy – szewc
Lewiński Jakób 
Lewiński Xawery 
Lewiński Józef 
Lewko Ele – akuszerka
Lewocki Onufry 
Lewonow Samuel 
Leynert Fryderyk – kowal
Libich Karol – lekarz Wojska Polskiego
Lichtenstein Antoni 
Lidke WIlhelm – mydła i świece
Liebchen Krystyan – fabryka / magazyn sukna
Liebe Krystyan – moziężnik
Lieder Józef 
Liedke Karol – handel jedwabiem
Liedke Andrzey – jubiler
Liedke Chrystyan – fabryka skór
Ligenza Antoni 
Lila Abram – szmuklerz
Lilpop Jan – zegarmistrz
Lilpop Augustyn – zegarmistrz
Lilpop Karol – złotnik
Linde Samuel 
Lindemann Karol – fabryka skór
Lindemann Jan – szewc
Lindenzweig Baruch – snycerz
Lineburg Gotlib – majster mularski
Lipin Jan – stępowanie sukna
Lipiński Józef 
Lipiński Antoni 
Lipiński Michał 
Lipiński Tadeusz 
Lipiński Rafał – stolarz
Lisiecki Dominik 
Lisiecki Szymon 
Lissowski Walenty 
Lissowski Michał – parasolnik
Liszewski Beniamin – handel korzeniami i winami
Litz Fryderyk – siodlarz
Lochman Piotr 
Lopan Jan – kołodziej
Lopau Henryk – stolarz
Loth Jerzy – fabryka sztucznych kwiatów
Lothe Chaim – blacharz
Lours Wawrzeniec – cukiernik
Lowengluck Michał – fabryka / magazyn sukna
Lubecki Xawery 
Lubelski Szyfra – łokciowy handel
Lubelski Jan – nożownicy
Lubomirski Józef 
Lubowidzki Józef 
Lubowidzki Mateusz 
Lukiesz Maryanna – akuszerka
Luperini Jan – restauracja
Lut Karol – krześlarz
Lutostański Adam 
Lutostański – dom zajezdny
Luxemburg Szendla – sklep bławatny
Łabęcki Antoni 
Łabęcki Jan 
Łabęcki Ludwik 
Łabonowski X. 
Łada Karol 
Łagiewnicki Kazimierz 
Łanowski Andrzey 
Łapiński Xsawery 
Łapiński Woyciech – bednarz
Łaszcz Tomasz 
Łaszczewski Wincenty 
Łaszczyński Jakób 
Łaszewicz Piotr 
Łaszewski Felix 
Łaszewski Kacper 
Łaszewski Woyciech 
Łaszewski Ferdynand 
Łącki Leopold 
Łątkiewicz Onufry – drukarz
Łeezbach Krystyna – akuszerka
Łempicki Teofil 
Łęski Adam 
Łobaczewski Cypryan 
Łoskowski Wincenty 
Łossowski Łukasz 
Łozińska Karolina 
Łuba Jan 
Łuba Antoni 
Łuba Stanisław 
Łubieński Jan 
Łubieński Adam 
Łubieński Alexander 
Łubkowski Roman 
Łuczyński Jan – lekarz Wojska Polskiego
Łuczyński Anna – handel korzeniami i winami
Łuczyński Adryan – handel korzeniami i winami
Łukański Andrzey 
Łunin 
Łuszczewski Jan 
Maas Jan – kawiarnie
Machonibaum Zelman – meble
Machracka Rozalia 
Maciejewski Adam 
Maciejowski Antoni 
Maciejowski Wacław 
Maciejowski Maryanna 
Maciejowski Ignacy 
Mackrott Henryk – fryzjer
Madaliński Fryderyk – kapelusznik
Magier Antoni 
Maglenowicz Jan – siodlarz
Magnowski Franciszek – młynarz
Magnus Hersz – fabryka guzików
Mai Karol – fabryka perkalu
Maier Fryderyk – krześlarz
Maierding Krystyan – kowal
Mairon Krystyan – stolarz
Majerski Karol 
Majewski Wal. 
Majewski Antoni 
Majewski Stanisław – chirurg
Majewski Helena – akuszerka
Majewski Józef – handel korzeniami i winami
Majewski Stanisław – handel korzeniami i winami
Majewski Jan – powroźnik
Majewski Antoni – wina
Makarowicz Antoni 
Makomaski Stanisław 
Makowiecki Tomasz 
Makowiecki Bonifacy – chirurg
Makowski Marcin – bednarz
Malcz Wilhelm – lekarz
Malinowski Stanisław 
Malinowski Franciszek 
Malinowski Antoni 
Maliński Paweł 
Maliszewski Benedykt 
Malletski Jan 
Maltitz 
Małachowski Gustaw 
Małachowski Stanisław 
Małachowski Jan 
Manasbaum Icek – szmuklerz
Maness Hanna – akuszerka
Mangiani Bernard – salcesony włoskie
Mann Gustaw – chirurgiczne instrumenty
Mantzel Józef – snycerz
Manugiewicz Mikołaj 
Manugiewicz Jakób 
Mańkowski Kazimierz 
Marc Jan – aperatura sukna
Marchand Jan 
Marciejewski Stanisław 
Marcinkowski Franciszek 
Marciszewski Szymon – stolarz
Marczewski Erazm 
Marczyński Józef – zdun
Margules Leyser – sklep bławatny
Margules Chaia – łokciowy handel
Marjański Jan – wina
Markendorf Jan 
Markiewicz Zacharyasz 
Markiewicz Protazy 
Markowski Ludwik 
Markowski Karol 
Markowski Adam 
Markowski Magdalena – akuszerka
Markowski Antoni – bednarz
Markus Dawid – chirurg
Marszałowski Józef 
Martin Józef – grzebieniarz
Martin Franciszek – fabryka / magazyn sukna
Martiuszew Kalistrat 
Martwin Gottfried – fabryka / magazyn sukna
Maruszewski – organmistrz
Marx Fryderyk – kapelusznik
Marynge Ludwik – restauracja
Maryon Jan 
Maschwitz Wilhelm 
Masiewicz Ignacy 
Masłowski Felix 
Mass Leon – pieczętarz
Masson Jan – wędliniarz
Mastelski Wincenty – lekarz Wojska Polskiego
Masz Jan – piekarz
Matheysam Wawrzeniec – gipsowe figury
Mathias – sklep bławatny
Matusewicz Adam 
Matusiewicz Wincenty 
Matuszewski Eleonora 
Matuszewski Michał 
Matuszewski Wincenty 
Matuszewski Piotr – piwowar
Matuszewski Piotr – rymarz
Matuszyński Jan – chirurg
Mauersberger Jan – chirurg
Maus Michał – mydła i świece
Mausz Jerzy – piekarz
Max Tomasz – fabrykant fortepianów
Mayer Nosen – piwowar
Maykowski Edward 
Maytzel Leonora – kowal
Mazaraki Alexander 
Mazurkiewicz Stefan 
Mazurkiewicz Kazimierz – kowal
Mazurkiewicz Jan – żelazo i stalowe towary
Mazurowski Barbara – akuszerka
Mączyński Jan 
Meillert Karol – rymarz
Meisner Karol – mydła i świece
Meisner Samuel – mydła i świece
Mencke Karol – cukiernik
Mendelsohn Mayer – sklep bławatny
Mendelsohn Mosiek – szmuklerz
Menke Karol – fabryka / magazyn sukna
Mentzel – handel korzeniami i winami
Mentzel Franciszek – fabrykant pojazdów
Meram Jan – ślusarz
Messel August – lekarz
Meunier Augustyn 
Meybaum Bartłomiej 
Meynert Gottfried 
Męciński Woyciech 
Męciszewski Filip 
Mędrzecki Józef 
Mianowski Władysław 
Mianowski Paweł 
Miaskowski Józef 
Miaskowski Maryan 
Miaszkiewicz Franciszka – akuszerka
Miączyński Ignacy 
Michalczewski 
Michalski Augustyn 
Michalski Piotr – jubiler
Michalski Jan – ślusarz
Michalski Józef – włosiennice
Michałowski Stanisław 
Michałowski Edward 
Michałowski Franciszek 
Michałowski Józef 
Michault Henryk – mechanik
Michel Zysle – akuszerka
Michel Walenty – moziężnik
Michniewicz Mikołaj 
Michniewicz Stefan 
Mieciak Walenty 
Miecznikowski Kazimierz 
Miedzianowski Maryanna – magazyn strojów damskich
Mierzejewski Felix 
Mierzejewski Wiktor 
Mierzycki Matylda – akuszerka
Migdalski Józef – mechanik
Miklaszewski Józef 
Miklaszewski Walenty 
Miklaszewski Gabryel – puszkarz, rusznikarz
Mikocki Jan 
Mikołajewski Wincenty – krawiec cywilny i wojskowy
Mikulicz Jakób 
Mikuliński Jan 
Mikuliński Filip 
Mikuliński Filip – chirurg, akuszer
Mikuliński Klara – akuszerka
Mikulski Dorota – akuszerka
Mikułowski Hieronim 
Milberg Henryk 
Mile Jan – lekarz
Miler Józef 
Milewski Karol 
Milewski Jan – handel korzeniami
Milkuszyc Karol – handel korzeniami i winami
Mille Jan 
Miller Piotr 
Miller Jan – kołodziej
Miller Karol – rękawicznik
Miller Jan – szewc
Milżyński Franciszek 
Minasiewicz Kajetan 
Minasowicz Dyonizy 
Mine Paul – pracownia szycia sukni
Miniewski Władysław 
Minter Karol 
Minter Wilhelm 
Miński Antoni 
Mioduszewski Andrzey 
Mioduszewski – handel korzeniami i winami
Misiewicz Stanisław 
Mittelbach Gottfried – fabryka pończoch bawełnianych
Młodzianowski Józef 
Młodzianowski Jan 
Młodzianowski Roman 
Młodzianowski Józef 
Mochnacki Bazyli 
Moczarski Antoni 
Moczydłowski Józef 
Mogielnicki Stanisław 
Mogielnicki Franciszek 
Mogielnicki Stanisław 
Mohrenheim 
Molhelm Karol 
Molsdorf Józef 
Morantowicz Andrzey – stolarz
Morawicki Józef 
Morawski Józef 
Morawski Karol 
Morawski Franciszek – krawiec
Mori de Teobald 
Moritz Wincenty – handel korzeniami i winami
Morzycki Antoni 
Mostowski Tadeusz 
Mostowski Onufry 
Mościcki Tadeusz – cieśla
Motyliński Bernard 
Mroczkowski Andrzey 
Mrowiński Józef 
Mroziński Józef 
Mrozowski Franciszek – zdun
Mściwojewski Jan 
Muchowski Paweł 
Muhlhausen Henryk 
Muller Marek 
Muller Beniamin 
Muller Karol – blacharz
Muller Wilhelm – blacharz
Muller Fryderyk – cieśla
Muller Joanna – hafciarz
Muller WIlhelm – instrumenty muzyczne
Muller Krzysztof – kapelusznik
Muller Jan – fabrykant pojazdów
Muller Gottfried – fabrykant pojazdów
Muller Jerzy – ślusarz
Muller Karol – stolarz
Munchenbeck Karol – żelazo i stalowe towary
Munchheimer Samuel – pieczętarz, fabryka guzików
Munchheimer Zygmunt – pieczętarz, fabryka guzików
Muradowicz Ignacy 
Muszkat Zelman – handel korzeniami i winami
Muszkat Matka – łokciowy handel
Muszyński Wincenty – lekarz
Muszyński Michał – chirurg
Mycielski Edward 
Mycielski Michał 
Mycielski Rad. 
Mylo Edward – lekarz
Mystkowski 
Myszkowski Jan 
Myszkowski Józef 
Naimski – dom zajezdny
Najemski Marcin – piwowar
Najmski Józef 
Nake Karol – handel norymberski
Nakielski Andrzey 
Nakwaski Franciszek 
Naliotów 
Nalwald Franciszek – blacharz
Naorniakowski Ignacy 
Napiórkowski Józef 
Naruszewski – dom zajezdny
Natan Levi – stępowanie sukna
Natuzyusz Karol – kapelusznik
Nelken Markus – handel korzeniami
Nenneke Jan 
Neselrode Lewek – pieczętarz
Nesselrode Teodor 
Nestenhauser Karol – świece woskowe
Neubauer – jubiler
Neufeld Karol 
Neugebauer Józef – tapicer
Neulubelski Josek – łokciowy handel
Neuman Fryderyk – papier
Neuman – restauracja
Neumann WIlhelm – kapelusznik
Neumann Henryk – kapelusznik
Neumann Jan – kołodziej
Neumark Józef – dentysta
Neutschman August – lekarz Wojska Polskiego
Newachowicz Leon 
Newelski Jan 
Nicke Beniamin – fabryka safianu
Niedzielski Alip 
Niedzielski Antoni – lekarz Wojska Polskiego
Nielepiec Benedykt 
Niemcewicz J.U. 
Niemczyk Stanisław – stolarz
Niemirowski Jan – meble
Niemissowski Ignacy – tapicer
Niemojewski Ignacy 
Niemyski Woyciech 
Niemyski Marcin – chirurg
Niepokojczycki Benedykt 
Nierenberger Kelman – łokciowy handel
Niewiadomski Józef 
Niewiadomski Jakób 
Niewiarowski Józef 
Niezabitowski Anastazy 
Niezabitowski Woyciech – krawiec
Niezmierowski Tomasz – chirurg
Nigel Gotlieb – fabryka / magazyn sukna
Nikielski Józef 
Nikitin Jan 
Nisker Józef – farbiarz
Niwet Karol – rękawicznik
Niwiński Ignacy 
Niwiński Tadeusz – lakiernik
Noel Teodor 
Noffok Stanisław 
Noffok Antoni 
Norblin Sebastian – brązownik
Normark Daniel – siodlarz
Noske Jan – wina
Nossarzewski 
Nowacki Józef 
Nowacki Franciszek – organmistrz
Nowak Józef 
Nowak Jan – krawiec
Nowakowski Stanisław 
Nowakowski Józef 
Nowakowski Jan – rzeźnik
Nowicki Klemens – lekarz
Nowicki Józef – chirurg
Nowicki Stanisław – lekarz Wojska Polskiego
Nowicki Tekla – akuszerka
Nowicki Jan – fabrykant fortepianów
Nussensohn Fayga – handlujący futrami
Oborski Michał 
Obuch Zofia – restauracja
Oebschelwitz Dawid 
Oehl Antoni – introligator
Oertzen Krystyan – cieśla
Offmański Gabryel 
Ogrodowicz Franciszek 
Ogrodowicz Karol 
Okołów Jerzy 
Okulicki Kazimierz 
Olechnowicz Elżbieta – akuszerka
Oleszyński Kazimierz 
Olex Fryderyk 
Olędzki Xawery 
Olędzki Ignacy 
Oliwe Williams 
Olszeski Józef – chirurg
Olszewski Ambroży 
Olszewski Paweł 
Olszewski Józef 
Olszewski Franciszek 
Olszewski Marcin – majster mularski
Olszewski Józef – handel korzeniami
Olszewski Michał – handel korzeniami
Olszewski Andrzey – szewc
Olszyński Ignacy 
Ołowski Karol 
Omieński Augustyn 
Onoszko Jan 
Onufrewicz Antoni 
Orczykoski Katarzyna – akuszerka
Orłowski Michał 
Orłowski Tomasz 
Orłowski Anna – akuszerka
Orłowski Andrzey – majster mularski
Orłowski Józef – piwowar
Osiecki Franciszek – wina
Osiński Ludwik 
Osiński Stanisław 
Osipowski Stefan 
Ossowski Cypryan 
Ossowski Felix – introligator
Ostapowicz Bazyli 
Ostaszewski Andrzey 
Osterman Karol 
Ostrowęcki Roman 
Ostrowski Antoni 
Ostrowski Daniel 
Ostrowski Anastazy 
Ostrowski Hilary 
Ostrowski Felix – lekarz Wojska Polskiego
OStrowski Franciszek – majster mularski
Ostrzykowski Wawrzeniec 
Oszelewski Paweł – aptekarz
Otrębski Jakób – chirurg
Otto Rozalia – piekarz
Otto Krystyan – rymarz
Ottomański Franciszek 
Owander 
Owidzki Jan 
Oziębłowski Wincenty 
Pac Ludwik 
Paciorkowski Piotr 
Packhauser Andrzey 
Pacławski Bazyli 
Paeretti Antoni – fabryka makaronu
Paeretti Józef – restauracja
Pahl Gotlib – handel korzeniami
Pahl Karol – saskie towary
Pajączkowski Michał 
Pajkowski Adam – piekarz
Pakayzer Klara – akuszerka
Paliński Paweł 
Paliński Tekla – akuszerka
Paliński Magdalena – akuszerka
Palmenbaum Maryanna – szmuklerz
Pałuski Eleonora 
Panchaud Ludwik – lekarz
Panow Jan 
Papiska Maryanna 
Papiski Józef – handel korzeniami
Paprocki Teodor 
Parisot Ludwik 
Paschalski Józef 
Paschalski Ignacy 
Paszkowicz Baltazar 
Paszkowski Adam 
Paszkowski Józef 
Paszkowski Antoni 
Pauli Krystyna – akuszerka
Pawlicki Józef 
Pawliński Antoni 
Pawłosiewicz – kawiarnie
Pawłowicz Mar. 
Pawłowicz Anastazy 
Pawłowska 
Pawłowski Jakób 
Pawłowski Józef 
Pawłowski Eugeniusz 
Pawłowski Maciey – cieśla
Pawłowski Mikołaj – majster mularski
Pawłowski – krawiec wojskowy
Pawłowski Józef – fabryka / magazyn sukna
Pągowski Lubin 
Pągowski Stanisław – jubiler
Peck Józef – handel korzeniami i winami
Peckary Teodor – handel korzeniami i winami
Pełczyński Michał 
Pendzych Adam 
Percel Jan i Marya 
Percherowicz Ewa – akuszerka
Perl Rafał – sklep bławatny
Perłowska Maryanna 
Perłowski Maciey 
Pessa Leyb – akuszerka
Peter Walenty 
Petersilge Jan – ludwisarz
Petiscus 
Petkowicz Jakób 
Petrold Henryk 
Petrykowicz Jan – handel korzeniami i winami
Petrykowski Wawrzeniec 
Petzold Xawery 
Petzold Jan – kołodziej
Pętkowski Ignacy 
Pfarhauser Michał – zegarmistrz
Pfeferkraut Syna – szmuklerz
Pfeifer Henryk – fabryka skór
Pfeifer Krystyan – fabryka skór
Pfrengle Tadeusz – zegarmistrz
Piasecki Andrzey 
Piasecki Kazimierz – krawiec
Piasecki Jan – piwowar
Piastuszkiewicz Józef 
Piątkowski Paweł 
Pichler Marcin – ludwisarz
Pieczkowski Jakób – szewc
Piekarski Stanisław – saskie towary
Piekutowski Stanisław 
Pierzchalski Józef 
Pierzchalski Rychard 
Pieszczyński Maryanna – akuszerka
Pietrzycki Wawrzeniec – ślusarz
Pietrzykowski Alojzy – introligator
Piętka Józef 
Pigłosiewicz Jan 
Pignery Anna – handel norymberski
Pignon W. 
Pikietkiewicz Zuzanna – akuszerka
Pilarski Ambroży – młynarz
Pilichowski Ignacy 
Piltz Józef 
Pinkowski Franciszek – introligator
Pińkowski Maryanna – akuszerka
Piotrkoski Konstancya – akuszerka
Piotrkowski Józef 
Piotronewski Wawrzeniec – rymarz
Piotrowicz Franciszek – ślusarz
Piotrowicz Tomasz – szewc
Piotrowski Karol 
Piotrowski Jan 
Piotrowski Tadeusz 
Piotrowski Maryanna – akuszerka
Piotrowski Wilhelmina – akuszerka
Piotrowski Mateusz – parasolnik
Piotrowski Łukasz – piwowar
Piotrowski Michał – piwowar
Piotrowski Franciszek – szpadnik
Piotrowski Józef – zegarmistrz
Pióro Andrzey 
Pisarski Jan – bednarz
Pisarski Marcin – zegarmistrz
Pitt Andrzey – handel korzeniami i winami
Piwarski Jan 
Plate – mechanik
Plater Ludwik 
Pleszczyński Floryan 
Plewczyński Stanisław 
Plewczyński Fryderyk – aptekarz
Plewiński Franciszek 
Plewiński Kazimierz 
Plewiński Edward 
Plichta Andrzey 
Plichta Ignacy 
Plichta Kazimierz 
Płatkowski Jakób – szewc
Płoski Józef 
Podbielski Jerzy 
Podbielski Antoni 
Podbielski Franciszek 
Podbielski Tadeusz 
Podgórski Józef 
Podgórski – stolarz
Podlaski Sebald 
Podlich Jakób 
Podoski Antoni 
Pogorzelski Tomasz 
Poklękowski Eugeniusz 
Poleski Antoni 
Poletyło Jan 
Poliak Tomasz – szewc
Poliński Franciszek – stolarz
Polkowski Antoni 
Połczyński Wincenty 
Połoniecki Józef – szklarz
Połubiński Jan 
Poniatowski Antoni 
Popke Jan – mydła i świece
Popławski Franciszek 
Popławski Walenty 
Popławski Paweł 
Popławski Franciszek – szewc
Poradowski 
Porębski Woyciech – chirurg
Porzych Jan 
Porzycki Stanisław 
Posner Leybel – łokciowy handel
Posner Szaia – łokciowy handel
Postawka Adam 
Poszmański Antoni 
Potocki Xawery 
Potocki Stanisław 
Potocki Alexander 
Powalski Antoni 
Pozarzycki Felix 
Pozarzycki Wincenty 
Pozzy Józef – czekoladnik
Prager Mosiek – handel korzeniami
Prawdziński Józef – handel korzeniami
Prażmowski Adam 
Prażmowski Józef 
Prądzyński Adam 
Prechner Szmul – meble
Preparier Hersz – fabryka oleju
Preuss Ferdynand – lekarz Wojska Polskiego
Preuss Fryderyk – aptekarz
Produkiewicz Jan 
Prokulski Zofia – akuszerka
Prokulski Michał – bednarz
Prokulski Tomasz – bednarz
Prusiecki Paweł 
Pruski Andrzey 
Pruski Jan 
Pruszewski Michał – handel korzeniami i winami
Przeciszewski Ignacy 
Przesmycki Antoni 
Przeuski Franciszek 
Przezdębski Stanisław 
Przybyłowski Kajetan 
Przygodzki Kazimierz 
Przygodzki Wincenty 
Przyłuski Hiacynt 
Przystański Stanisław – lekarz Wojska Polskiego
Pstrokoński Antoni 
Pszenna Maryanna – wina
Puchalski Michał – stolarz
Pucher WIlhelm – stolarz
Puchnik Antoni – rzeźnik
Puczyński Kasper – handel korzeniami
Pukszta Józef – księgarz, drukarz
Pyk Karolina 
Pyka Maciey 
Pytkowski Bonifacy – krawiec cywilny i wojskowy
Raciborski Daniel 
Raciborski Orszula – akuszerka
Raczyński Franciszek 
Radliński Józefa – piwowar
Radomiński Jan 
Radomska 
Radwan Michał 
Radyx Michał 
Radziszewski Franciszek 
Radziwiłł Michał 
Radzymiński Jakób 
Ragoczy – drukarz
Rakiety Edward 
Rakoszewski Józef 
Rakowski Joachim 
Rakowski Filip 
Rakowski Stanisław 
Rakowski Agnieszka – akuszerka
Rakuszewski Gabryel – piwowar
Ranch Gotlieb – sztukator
Rapczyński Andrzey 
Raschke Samuel – żelazo i stalowe towary
Rathel Paweł – kawiarnie
Ratomski Alexander 
Rautenstrauch Józef 
Rawski Albert – fabrykant fortepianów
Raymund Antoni 
Rechenberg 
Redefker Andrzey – majster mularski
Redel Jakób 
Redlich Jan 
Regulski Tekla – akuszerka
Reich August – handel korzeniami
Reich Franciszek – handel korzeniami
Reich Andrzey – ślusarz
Reinhardt Krystyan – fabryka sikawek
Reklewski Łukasz 
Rembieliński Wikt. 
Rembieliński Raymund 
Rembieliński Michał 
Renner Maryanna – akuszerka
Reschke Jan – pióra
Reszka Antoni 
Reszkiewicz Franciszek – krawiec cywilny i wojskowy
Reszkowski Ignacy 
Rettel Jan 
Reutel Krzysztof – kowal
Rewa Kondrat 
Reych Konstanty 
Reyf Fryderyk – siodlarz
Reygierski Jakób – chirurg
Reyners Piotr – stolarz
Reynert Jan – koszykarz
Reynschmidt Michał 
Richter Woyciech – hafciarz
Richter Joanna – magazyn strojów damskich
Riedel Franciszek – kopeciarz
Riediger Karol – fabrykant pojazdów
Rinke Franciszek 
Ritschel 
Roder WIlhelm – szpadnik
Roedlich Antoni 
Roemer Fryderyk – lekarz
Rogalski Walenty 
Rogo Franciszek – organmistrz
Rogoziński Woyciech 
Rogoziński Antoni 
Rogoziński Seweryn 
Roguski Mikołaj 
Rohrman Jan 
Rojewski Antoni 
Rolbiecki Józef 
Rolbiecki Maciey 
Roliński Marcin – lekarz
Roman Wikt. 
Roman Antoni 
Romaner Elżbieta – akuszerka
Romanowski Filip 
Romański Jan 
Rondel Kelman – kotlarz
Ropecki Maryanna 
Ropelski Maryanna 
Rose Antoni 
Rosen J. S. – bankier
Rosenband Izaak – handel norymberski
Rosenberg Zygmunt – lekarz
Rosenblum Leybel – płótna, sklep bławatny
Rosengarten Leizer – sklep bławatny
Rosengarten Rachmiel – wina
Rosenthal Filip – handel korzeniami
Rosethal Chaim – hurtownik
Rosler Fryderyk – młynarz
Roszewski Wincenty 
Roszewski Józef – chirurg
Roszkiewicz Mikołaj 
Roszkowski Romuald 
Roszkowski Józef 
Roszkowski Antoni 
Rościszewski Maciey 
Rościszewski Sylwester 
Rościszewski Daniel 
Rothenberg Joanna – akuszerka
Rotkiewicz Tomasz 
Rozen Adam 
Rozmarynowski Onufry 
Rozmowski Jan 
Rozniecki Alexander 
Roztropowicz Józef – rosyjskie towary
Rozwadowski Piotr 
Rozwadowski Woyciech 
Rozwadowski Jan 
Rożański Daniel – restauracja
Różański Jan 
Różański Antoni 
Różycki Józef 
Rubenstein Leyzer – handel korzeniami
Ruciński Woyciech 
Ruderth Jan – instrumenty muzyczne
Rudnicki Tomasz 
Rudnicki Adam 
Rudnicki Jakób 
Rudnicki Paweł 
Rudnicki Kacper 
Rudnicki Adam – lekarz
Rudnicki Michał – handel korzeniami i winami
Rudziński Józef – krawiec
Rudzki Szymon – fabrykant pojazdów
Rulikowski Wincenty 
Rusiecki Alexander 
Ruśkiewicz Bartłomiej 
Rutkowski Jakób 
Rutkowski Stanisław 
Rutkowski Tadeusz 
Rużycki Wincenty 
Rużycki Wincenty – chirurg
Rybiński Józef – szmuklerz
Rychłowski Władysław 
Rychłowski Jan – stolarz
Rydecki Franciszek 
Rygalski Jan – krawiec wojskowy
Rynarzewski Antoni 
Rypoltz Adam 
Rytberger Jan – pilnikarz
Ryterski Mateusz 
Rytner Samuel – piwowar
Rywacki Maryanna 
Rządca Józef – chirurg
Rzempołuski Antoni 
Rzepolewski Agata – akuszerka
Rzońca Ignacy 
Rzymski Paweł. 
Sabatowski Józefa – magazyn strojów damskich
Sablier Antoni – fabryka lamp
Sadkowski Kazimierz 
Sadowski Woyciech 
Sagtyński Adam 
Salisz Karol 
Salwiński Jan – stolarz
Salzmann Józef – siodlarz
Sałacki Antoni 
Samborski Wincenty – majster mularski
Samelson Marcin – lekarz
Samelson Marcin – akuszer
Samelson Ryfka – akuszerka
Samelson Henryk – fabryka ołowiu wałkowanego
Samin Antoni 
Saniewski Franciszek 
Sarnowicz Jan 
Sarnowski Tekla – akuszerka
Sass 
Satler Jan 
Saulsohn Lewi – papier, wexlarz
Saulsohn – dom zajezdny
Sauvan Ludwik – lekarz
Schafer Jan – wina
Schaffer Jerzy – tapicer
Schatzfeier Maryanna – akuszerka
Scherb Henryka – akuszerka
Schetter Jan – fabryka sikawek
Schieferdeckier Elzbieta – akuszerka
Schille Burchardt – kołodziej
Schilling Tomasz – kołodziej
Schmelcer Anna – akuszerka
Schmellowski Alojzy 
Schmidt Józef 
Schmidt August – brązownik
Schmidt Henryk – handel korzeniami i winami
Schmidt August – pieczętarz
Schmidt Henryk – wina
Schmidtner Józef – majster mularski
Schmit Samuel – złotnik
Schmith Maryanna – handel korzeniami i winami
Schmitter Jan – lekarz
Schneyder Jan – majster mularski
Schnittken Beata – akuszerka
Schobert Karolina 
Schoupe Józef 
Schramm Fryderyk – młynarz
Schreiber Zuzanna 
Schreyber Jan – ostrogarz
Schriftgiser Hersz – drukarz
Schroder Gottfried – ślusarz
Schuch Adolf – architekt
Schuchard Augustyn 
Schultz Ignacy 
Schultz Karol – mydła i świece
Schultz Franciszek – mydła i świece
Schultz Piotr – handel norymberski
Schultz Jan – ślusarz
Schultz Jan – fabryka / magazyn sukna
Schultz Karol – świece woskowe
Schusler Fryderyk – mydła i świece
Schutz Adolf 
Schutz Marcin – krawiec
Schwartz Katarzyna 
Schwartz Joachim – rękawicznik
Schwartz Jan – fabryka / magazyn sukna
Schwartz Maciey – złotnik
Schwarz Jan – majster mularski
Schweiger Józef – aptekarz
Schwelengreber Franciszek – fryzjer, perfumy
Schyller – restauracja
Seidel Henryk – pióra
Sendzimir Stanisław 
Seydel Fryderyk – sklep bławatny, magazyn strojów damskich
Seydel Karol – szczotkarz
Seydlitz Jan – handel korzeniami i winami
Sianowski – lakiernik
Siarczyński 
Sichert Franciszek 
Siebert Ignacy 
Sieciński Kazimierz 
Sieciński Michał 
Siedel Henryk – piernikarz
Siegelbaum Szoel – łokciowy handel
Siegfried Adolf – kotlarz
Siekaczyński Stanisław 
Siekierski Józef 
Sieler Klemens – cieśla
Siemiątkowski Tomasz 
Siemon Karol – szklarz
Siengielewicz Piotr – piwowar
Siennicki Antoni 
Siennicki Karol – aptekarz
Siennicki Paweł – jubiler
Sierakowski Kajetan 
Sierakowski Józef 
Sierawski Julian 
Sikorski Maciey 
Sikorski Stanisław 
Sikorski Konstanty 
Sikorski Alexander 
Sikorski Józef – aptekarz
Sikorski Franciszka – akuszerka
Sikorski Jan – cieśla
Sikorski Andrzey – tapicer
Silbelbart Wolf – szmuklerz
Simon August – kołodziej
Simon Baruch – handel korzeniami
Simon WIlhelm – rękawicznik
Sipolt August – rękawicznik
Sitz Józef – fabryka sztucznych kwiatów
Skalski Joanna – akuszerka
Skarbek Fryderyk 
Skarbek Wikt. 
Skarszewski Woyciech – Arc. Biskup
Skarzyński Rozalia 
Skarzyński Kazimierz 
Skiba Jan – żelazo i stalowe towary
Skibicki Franciszek 
Skierkowski Sylwester 
Skolimowski Rafał 
Skomorowski Felix 
Skorzyński Dominik 
Skrobicki Alexander 
Skrodzki Karol 
Skrzynecki Jan 
Skwarski Ludwik 
Skwirski Felix 
Slaski Wincenty – handel korzeniami i winami
Slosinger Walenty – handel korzeniami i winami
Slusarski Józefa – akuszerka
Sławianowski Leon 
Słodziński – szewc
Słonczyński Franciszek 
Słubicki Maryanna 
Słupecki Jan – X.
Słupski Jan 
Smarzewski Andrzey 
Smikowski Alojzy – szklarz
Smoczyński Rozalia – handel korzeniami i winami
Smoleński Tomasz 
Smolikowski Jan 
Smoliński Józef 
Smoliński Stanisław 
Smoliński – dom zajezdny
Smolski Piotr 
Smolski Jakób – szewc
Smolski Onufry – szewc
Sobanowicz Jan – kowal
Sobecki Aniela – akuszerka
Sobieski Michał 
Sobocki Marceli 
Sobolewski Maryanna 
Sobolewski Ignacy 
Sobolewski Józef 
Sobolewski Walenty 
Sobotowski Paweł 
Sokołowski Joachim 
Sokołowski Walenty 
Sokołowski Antoni 
Sokołowski Andrzey – handel korzeniami
Sokołowski Michał – stolarz
Solecki Józef 
Solecki Grzegorz 
Solider Baltazar 
Soliwa Karol 
Solnicki Walenty 
Sołkiewicz Jan 
Sołomka Szymon 
Sołtyk Stanisław – Hr.
Sommer Daniel – lekarz
Sommer Woyciech – handel korzeniami i winami
Sommer Wincenty – handel korzeniami i winami
Sommer Krystyan – młynarz
Sommer Stanisław – fabrykant pojazdów
Sommer Fryderyk – szpadnik
Sommer Augustyn – zegarmistrz
Sommer Felix – złotnik
Somnitz Karol – blacharz
Somorokow 
Soret Karol 
Sorgestein – łokciowy handel
Sosiński Floryan – majster mularski
Sosland Teofil 
Sosnkowski Stanisław 
Sosnowski Ignacy 
Sosnowski Marceli – szmuklerz
Sotan Laurent – jubiler
Sottenberg Szmul – płótna
Sowiński Józef 
Sowiński Antoni 
Sozański Jakób 
Specht Antoni – młynarz
Speihkowski Antoni – organmistrz
Spett Rychard 
Spiechow Hipolit – organmistrz
Spiess Henryk – aptekarz
Spindler Karolina – magazyn strojów damskich
Spiner Ludwik 
Spiski Jan – handel korzeniami i winami
Spitzbart A. – magazyn strojów damskich
Spyrzyński Wincenty 
Sroczyński Jakób 
Srzedziński Felix 
Stadnicki Ignacy 
Stalewski Tomasz – zdun
Stamberg Franciszek – stolarz
Stamm Adryan 
Stanisławski F i An. 
Staniszewski Franciszek 
Staniszewski Tomasz – mechanik
Stankiewicz Łukasz 
Stankowicz Antoni – lakiernik
Starczewski Andrzey 
Starzyński Franciszek 
Staszewski Piotr 
Stefanowicz – meble
Stelcer Zofia – akuszerka
Stelingowski Stanisław – stolarz
Stenke – introligator
Sterling Lewek – handel korzeniami
Stern Abraham 
Sternberg Ignacy 
Stetkiewicz Kazimierz 
Stępczyński Michał 
Stępiński Alexander 
Stockert Augustyn 
Stolarski Kazimierz – kołodziej
Stolle Józef 
Stolpe Maryanna – kawiarnie
Stompf Jan 
Stopiński Andrzey – krawiec
Stoss Józef 
Strandmann Karol 
Straszak Stanisław – X.
Straszak Michał 
Straus Gotlieb – stolarz
Strażyński Antoni 
Strohmayer Karol – kowal
Strohmayer Fryderyk – fabrykant pojazdów
Stroński Felix 
Stroński Andrzey 
Strosberg Jan – żelazo i stalowe towary
Strukow Mojżesz 
Strużyński Teresa – akuszerka
Strycki Franciszek – lekarz Wojska Polskiego
Strzałecki Just. 
Strzelecki Sylwester 
Strzeszowski Maciey 
Strzyżewski Paweł – kowal
Stummer Jan – lekarz Wojska Polskiego
Sturm – handel korzeniami i winami
Sturmer Jan – snycerz
Stypułkowski Franciszek – kotlarz
Suchecka – hafciarz
Suchecki Jan 
Suchocki Woyciech 
Suchocki Regina – piwowar
Suchocki Ludwik – piwowar
Suchodolski Kajetan 
Suchodolski Romuald 
Sucholt Karol – krześlarz
Sufczyński Kazimierz 
Sułkoski Krystyna – akuszerka
Sułowski Józef 
Sumiński Antoni 
Sumiński Kazimierz 
Superson Mateusz 
Surowiecki Wawrzeniec 
Surzycki Michał – rzeźnik
Swierzbiński Maryanna – akuszerka
Sylady Emeryk – krawiec cywilny i wojskowy
Symonowicz Michał – X.
Sypiański Franciszka – akuszerka
Sypniewski Ignacy 
Syrowatka – szewc
Szabłowski Jan – fabrykant fortepianów
Szaciłoski Franciszka – akuszerka
Szafbuch Icyk – introligator
Szaganow Ignacy 
Szaja Fayga – akuszerka
Szamelski Antoni – cieśla
Szaniawski Józef 
Szaniawski Xawery – X.
Szaniawski Tomasz 
Szaniecki Jan 
Szańkowski Antoni 
Szarkiewicz Jakób – X.
Szaters Jan – siodlarz
Szawłowski Felix 
Szawulski Jakób – chirurg
Szayder Izrael – pieczętarz
Szącitowski Antoni 
Szczawiński Władysław 
Szczawiński Wincenty 
Szczepanowski Adam 
Szczepańska – księgarz
Szczepański Jan – siodlarz
Szczucki Wincenty 
Szczucki Fortunat 
Szczucki Wincenty – lekarz
Szczygielski Adam 
Szczygielski Teresa – akuszerka
Szefer Karol 
Szelewski J. – X.
Szembaum Szeindla – akuszerka
Szembek Piotr 
Szerwiński Jakób 
Szley Józef – lekarz Wojska Polskiego
Szlupowicz Roch 
Szmigiewicz Sebastyan 
Szmitkowski Jakób 
Sznayde Franciszek 
Sznayder Karol – cieśla
Szolc Karol 
Szpecht Daniel – meble
Szpiegeln Krystyna – akuszerka
Szpryngwald Ignacy – lekarz Wojska Polskiego
Szrotowski Józef – handel drzewem
Sztakebrand Fryderyk – lekarz
Sztander Aron – płótna
Sztebler – księgarz
Sztetyński Ludwik – zegarmistrz
Sztukhart Franciszek 
Szube Gottfried – ślusarz
Szubert Michał 
Szubert Krystyna – kąpiele
Szubiński Tekla – akuszerka
Szubski Michał 
Szufel Krystyna – piwowar
Szulc Kazimierz 
Szulc Jan – majster mularski
Szulke Ludwika 
Szumański Łukasz – chirurg
Szumski Franciszek 
Szutary Piotr – wina
Szwaleński Jan – cieśla
Szwantowski Kazimierz 
Szwartz Michał 
Szwartzmayer 
Szwaykowski Franciszek – fryzjer
Szwaykowski Samuel – krawiec
Szwejkowski Bar. 
Szwejkowski Woyciech 
Szwejnic Jan 
Szwencki Bogumił – lekarz Wojska Polskiego
Szweryn Jan 
Szwisgold Chaim – introligator
Szyjewski Jan 
Szymanowski Alexander 
Szymanowski Franciszek 
Szymanowski Teofil 
Szymanowski Szymon – piwowar
Szymanowski Jakób – piwowar
Szymanowski Karol – fabryka skór
Szymański Paweł – X.
Szymański Jacek 
Szymański Jan 
Szymański Ignacy 
Szymborski – grzebieniarz
Szymek Sura – akuszerka
Szyperski Józef 
Szypnicki Mateusz 
Szyszkiewicz Józef 
Ścisłowski Ignacy 
Śliwiński Mateusz 
Świerczyński – X.
Świerzewski Alexander 
Świeszewski Antoni 
Święcki Tomasz 
Świniarski Jan 
Świniarski Marcin 
Tabęcki Józef 
Taborski Augustyn 
Talorski Augustyn 
Taneyser Michał – zegarmistrz
Tankowicz Mikołaj – handel korzeniami i winami
Tankowicz Michał – wina
Tański Klementyna 
Tański Tomasz 
Tański Leopold – handel korzeniami i winami
Tarczewski Marceli 
Tarczyński Tadeusz 
Tarczyński Wincenty 
Tarnasiewicz Alexander – chirurg
Tarnowski Jan – Hr.
Tarnowski Leon 
Taszyński Michał – ślusarz
Taubert – dom zajezdny
Taus Fryderyk – kołodziej
Taywel Józef – pozłacane ramy
Temler Jan – fabryka skór
Temporowski Wincenty 
Tenstadt Jan – wina
Tepper 
Teppler Renata – akuszerka
Termiński Jan 
Tesch Paweł – mechanik
Tetzner Jerzy – X.
Teychert Paweł – rymarz
Thaden Ferdynand – chirurg
Theiner Jan – lekarz
Thil Mikołaj – cieśla
Thomas Maryanna – białoskórnik
Thugut Karol – handel korzeniami i winami
Thys Alexander 
Thys Reynert – moziężnik
Tiede As. 
Tiemel Walenty – moziężnik
Time Karol – krawiec
Toamsini 
Tokarski Stanisław 
Tokarski Michał 
Tomaszczyk Jakób – krawiec
Tomaszewski Teodor – wina
Tomaszyński Grzegorz 
Tomczyński Stanisław – handel korzeniami i winami
Tomicki Adolf 
Tomkowski Szymon – szklarz
Tomorowicz Jan – lekarz
Toplitz Zygmunt – sklep bławatny
Toplitz Teodor – hurtownik
Topolski Andrzey 
Torosiewicz Michał 
Torosiewicz Dawid 
Toruński Franciszek – majster mularski
Tourchetti Antoni – mechanik
Traugott Wolff – kowal
Trawny Paweł – kuśnierz
Treple Jerzy – stolarz
Trescher Józef – zegarmistrz
Treu Karol 
Trębicki Stanisław 
Trębicki Kazimierz 
Tronize Filip – białoskórnik
Troschel Wilhelm – fabrykant fortepianów
Tróchanowski Józef – rymarz
Truszczyński Stanisław 
Tryllerowicz Andrzey 
Trylski Tomasz – aptekarz
Trzaska Jan – X.
Trzciński Józef 
Trzciński Rafał 
Trzciński Franciszek 
Trzciński Szymon – fabryka / magazyn sukna
Trzepiński Andrzey – chirurg
Trzeszkiewicz Mikołaj – majster mularski
Trzetrzewiński Woyciech 
Trzetrzewiński Władysław 
Tszerning Karol – zegarmistrz
Tuchowicz Michał – introligator
Tuffe Jan – perfumy, wina
Tupolt Maryanna – akuszerka
Turczymowicz Franciszka – akuszerka
Turkiewicz Jan – mydła i świece
Turkuł Ignacy 
Turno Karol 
Turowicz Józef – chirurg
Turowski Adam 
Turski Adam 
Tuszewski Piotr – bednarz
Tuszyński Józef – ślusarz
Tutajewicz – krawiec wojskowy
Tworkowski Bartłomiej – bednarz
Tworkowski Magdalena – bednarz
Tyborowski Michał 
Tykel Benedykt 
Tylewski Franciszka – akuszerka
Tylisz Jan – mydła i świece
Tymowski Stanisław 
Tymowski Józef 
Tymowski Justyna – akuszerka
Tyszkiewicz Tadeusz 
Tyzler Krystyan – młynarz
Ufniarski Franciszek 
Ujazdowski Ignacy 
Ulbrycht Ferdynand – aptekarz, kadzidła
Ulrych Michał – krześlarz
Unger Józef – krawiec
Uniatycki Jan 
Urbański Teodor 
Urmowski Klemens 
Ustrzycki Felix 
Ustrzycki Ludwik 
Uziębło Marcin 
Valentin de Hauterive Franciszek 
Velthusen Jan – handel korzeniami i winami
Venus Karol – brązownik
Viton Jan – fabryka lamp
Vogel Zygmunt 
Vogiel Beniamin – młynarz
Vollert Antoni – lekarz Wojska Polskiego
Wadowski Jan – kowal
Waga Antoni 
Wagner Józef 
Wagner Ludwika – akuszerka
Wagner Krystyna – akuszerka
Wagner WIlhelm – parasolnik
Wagner Kasper – zdun
Wagner Andreass – zegarmistrz
Waksztel Abram – szmuklerz
Waladyen Wiktor – grzebieniarz
Walentynowicz Kazimierz – stolarz
Walewski Alexander 
Walewski Benedykt 
Warda Jan – żelazo i stalowe towary
Warhaftig Leybel – łokciowy handel
Warpechowski Mag. 
Warrawa Teodozy 
Wasilewski Piotr 
Wasilewski Jakób – handel korzeniami
Wasiłowski Tomasz – X.
Wasiutyński Woyciech 
Wastkowski Kazimierz – fabrykant pojazdów
Waszkie Karol – krawiec
Waśniewski Ludwik – ślusarz
Wayss Jan – lekarz
Wayss Karol – akuszer
Wąchalski Salomea – akuszerka
Wądołowski Felix 
Wągrowski Marcin 
Wąsowicz Walenty – snycerz
Wątrowski Andrzey 
Weber Karol – jubiler
Weber Jan – moziężnik
Weber – dom zajezdny
Wehdel Karol – złotnik
Weichert Karolina – fabryka / magazyn sukna
Weichert M. – fabryka / magazyn sukna
Weichholtz Jonasz – kamieniarz
Weigl Samuel – młynarz
Weinbaum Mayer – łokciowy handel
Weinpersen Józef – fabrykant fortepianów
Weisheit Karol – fabrykant pojazdów, siodlarz
Weiss Alexander 
Welff Katarzyna – handel norymberski
Weltz Anna – akuszerka
Wenda Gracyan 
Wentzel Józef 
Werbusz J. 
Werbusz Kazimierz 
Werecki Józef 
Werk Ferdynand – tokarz
Werner Szymon 
Werner Karol – mydła i świece
Werner Jan – mydła i świece
Werner Samuel – mydła i świece
Werner Franciszek – ślusarz
Wernery Fryderyk – lekarz Wojska Polskiego
Wernitz Krystyan – fabryka igieł
Wernitz Wilhelm – instrumenty muzyczne, tokarz
Wertcayzer Dawid – handel drzewem
Wertheim 
Wetelbran Chaim – szmuklerz
Weychan Walenty 
Weychert Ferdynand – powroźnik
Weygiel Karol – siodlarz
Weynert Gotlib – kowal
Weys Józef 
Weyss Jan – szewc
Węcki – drukarz, księgarz
Węgierski Maciey 
Węgierski Adam 
Węgleński Jan 
Węglewski Fabian 
Węgrzecki Stanisław 
Wężykowski Błażej – krawiec wojskowy
Wiatrowski Andrzey – stolarz
Wicenci Mikołaj – sztukator
Wicherkiewicz Marcin – szewc
Wichliński Piotr 
Wicyni Alojzy – lekarz
Widiger Fryderyk – fabryka / magazyn sukna
Widuliński Karol 
Wiechowski Paweł – szewc
Wieczorkowski Katarzyna – fabryka sztucznych kwiatów
Wiejski Kawa – kawiarnie
Wieland Franciszek 
Wielebiecki Paulina – akuszerka
Wielopolski Jan – Hr.
Wieman 
Wien Piotr – złotociągi
Wiener Agnieszka – akuszerka
Wieniawski Antoni 
Wieniawski Tadeusz – lekarz
Wiercichowski Ignacy – rzeźnik
Wiernicki Maciey 
Wierzbicki Benedykt 
Wierzbiński Kacper 
Wierzbołowski Michał 
Wierzbowski Gabryel – lekarz Wojska Polskiego
Wierzbowski Woyciech – rzeźnik
Wierzejski Maciey 
Wiesiołowski Teofil 
Wiesiołowski Jan 
Wiesiołowski Krzysztof 
Więckowski Józef 
Wigdor Pinkus – dom zajezdny
Wikiliński Małgorzata – akuszerka
Wilanowski Tomasz 
Wilczyńska Zuzanna 
Wilhelm Kazimierz 
Wilhelm Jan – świece woskowe
Wilkoński Franciszek 
Wilkoszewski Walenty 
Wilkoszewski Stanisław 
Wilkowski Bartłomiej 
Willert Maryanna – handel korzeniami
Willert – krawiec wojskowy
William Andrzey 
Willinbachow 
Wilman Jan 
Wilski Felix 
Wiłucki Bogumiła 
Winiarski Paweł – cieśla
Winnen Mikołaj 
Wintersteiner Edward 
Wirtelarz Józef – siodlarz
Wiszniewski Paweł 
Wiszniewski Szymon 
Wiszniewski Szczepan 
Wiśniewski Piotr – chirurg
Wiśniewski Kacper – majster mularski
Witaczek Wincenty – lekarz
Witanowski Michał 
Witelsohn Koel – płótna
Witge Daniel – handel korzeniami
Witkowski Woyciech 
Witkowski Paweł 
Witkowski Tomasz – kowal
Witowski Maurycy 
Witowski Jan 
Witthoff Kazimierz 
Wittke Samuel – kapelusznik
Witwicki Stefan 
Wiwat Bogumił – piekarz
Włodarski Karol – krawiec wojskowy
Włośkiewicz Antoni – siodlarz
Włotkowska D. 
Wnorowski Grzegorz 
Wocke Franciszek – cieśla
Wodarski Jan 
Wodzicki Stanisław 
Wodziński Maciey 
Woelke Antoni 
Wojcicki – dom zajezdny
Wojciechowski Wincenty 
Wojciechowski Józef 
Wojciechowski Ignacy 
Wojczyński Antoni 
Wojda Karol 
Wojde Maurycy 
Wojewódzki Maciey 
Wojewódzki Jan 
Wojnarowski Rafał – szewc
Wojszycki Jan 
Wojtowicz Mateusz 
Wolf August 
Wolf Józef – lekarz
Wolf August – lekarz
Wolf Ernest – aptekarz
Wolf Jakób – krawiec wojskowy
Wolf – dom zajezdny
Wolff Maurycy – lekarz
Wolicki Jan 
Woliński Józef 
Wolmann Jan – cieśla
Wolmar Henryk 
Wolski Józef 
Wolski Tomasz 
Wolski Wincenty 
Wolski Hipolit 
Wolski Magdalena – akuszerka
Woltanowski Dominik 
Wolter Fryderyk – lekarz
Wołkiewicz Jan – kowisarz
Wołkowniaków Jakób 
Wołoski – dom zajezdny
Wołowski Jan 
Wołowski Woyciech 
Wołowski Franciszek – piwowar
Wołowski Eliasz – piwowar
Wołowski Adam – piwowar
Wołowski Woyciech – piwowar
Wołowski Paweł – piwowar
Worbrott August 
Worcel Ignacy 
Woronicz Jan 
Woroniecki X 
Woroniecki Tomasz – szewc
Wosidło Wawrzeniec 
Woyde Maurycy – lekarz, akuszer
Woźnicki Michał 
Woźnicki Józef 
Wójcikowski Petr. 
Wrangel – Baron
Wretowski Paweł 
Wręczycki Franciszek 
Wroński Pelagia – akuszerka
Wróblewski Anna 
Wróblewski Rafał 
Wróblewski Jan – drukarz
Wurch Dominik – stolarz
Wurster Tomasz – farbiarz
Wychowski Dyonizy 
Wyczechowski Antoni 
Wyczechowski Onufry 
Wyleżyński Tadeusz 
Wyrzykowski Stanisław 
Wysocki Ignacy 
Wysocki Stanisław 
Wyszkowski Józef 
Wyszkowski Michał 
Wysznacki Marc. 
Wyżlański Stanisław 
Zabiełło Henryk 
Zabierzewski Ignacy 
Zabłocki Wawrzeniec 
Zabłocki Stanisław 
Zaborowski Teofil 
Zaborowski Onufry 
Zaborowski Cypryan 
Zaborowski Kazimierz – tapicer
Zabrzycki Woyciech – stolarz
Zacharkiewicz Józef 
Zachemski Marcin 
Zachowski Franciszek – żelazo i stalowe towary
Zadarnowski 
Zagórski Ignacy 
Zajączek Józef – X
Zajączkowski Rudolf 
Zakrzewski Hilary 
Zakrzewski Franciszek 
Zakubski Józef – sklep bławatny
Zaleski Marcin 
Zaleski Tomasz 
Zalewski Tomasz 
Zalewski Łukasz 
Zalewski Ludwik 
Zalewski Piotr 
Zalewski Adam – aptekarz
Zalewski Maryanna – akuszerka
Zalewski Hipolit – cieśla
Zalewski Jan – szewc
Załęski Ignacy 
Załuski Józef – X.
Załuski Roman – Hr.
Zambrzycki Remig. 
Zambrzycki Gabryel 
Zamecki Wincenty – krawiec wojskowy
Zamojski Andrzey 
Zamojski Konstanty 
Zanell Franciszka – akuszerka
Zaorski Paweł 
Zapolski Józef 
Zaremba F. 
Zaręba Mikołaj – chirurg
Zarnowski Antoni 
Zarnowski Jan 
Zarzycki Michał – lekarz Wojska Polskiego
Zaszczyński Antoni 
Zawadzki Alexander 
Zawadzki Jan 
Zawadzki Felix 
Zawadzki – drukarz, księgarz
Zawadzki Roch – piwowar
Zawadzki Jakób – piwowar
Zawisza Franciszek 
Zaydowski – krawiec
Zbierzchowski Kwir. 
Zbrzeziński Jakób – piwowar
Zbrzeziński Józef – piwowar
Zbrzeziński Paweł – piwowar
Zdanowicz Xawery 
Zdzitowiecki Józef 
Zeibig – fabrykant pojazdów
Zelechowski Kacper – stolarz
Zelman Jonasz – handel drzewem
Zelniker Nochem – tasiemki, włóczki
Zelth Józef – sklep bławatny
Zembrowski Erazm 
Zembrzuski Kazimierz 
Zenopolski Tomasz – chirurg
Zeuschner Karol – aptekarz
Zewald Franciszek 
Zębecki Rozalia – akuszerka
Zgierczyński Woyciech 
Zgierczyński Aniela – akuszerka
Zgłobicki Antoni 
Ziegler Karol 
Ziegler Ludwik – lekarz Wojska Polskiego
Ziegler – handel korzeniami i winami
Ziegler – fabryka / magazyn sukna
Zieliński August 
Zieliński Ignacy 
Zieliński Józef 
Zieliński Wincenty 
Zieliński Walenty 
Zieliński Jan 
Zieliński Karol 
Zieliński Katarzyna – akuszerka
Zieliński Jan – bednarz
Zieliński Sylwester – piwowar
Zielonka Benedykt 
Ziemięcki Franciszek 
Ziemięcki R.K.W 
Zientecki Łukasz 
Zier Jan – fabrykant pojazdów
Zimerling Karol – blacharz
Zimmermann Gotlib – handel korzeniami
Zinserling August 
Złotkowski 
Zmorski Tomasz 
Znamierowski Flor. 
Zobel Jakób 
Zubelewicz Adam 
Zubrzycki Benedykt 
Zuchner Krystyan – młynarz
Zueschner Wilhelm – apteczne materiały
Zuffi Maryanna 
Zugajewicz Stanisław 
Zugiert Fiszel – meble
Zunderland Lewin – magazyn
Zwerens Karol – majster mularski
Zwolanowski Paweł – chirurg
Zwoliński Józef 
Zygenhagen Anna – akuszerka
Żabiński Jan 
Żaboklicki Jan 
Żandr Alexander 
Żebrowski Franciszek 
Żebrowski Jan 
Żelazowski Jan – aptekarz
Żeziński Józef 
Żmigrodzki Tadeusz 
Żołnowski Franciszek – cieśla
Żółtowski Antoni – X
Żurawski Szymon 
Żurkowski Jan 
Żurowski Anastazy – piwowar
Żwan Kazimierz 
Żychowicz Łukasz 
Żykiewicz Sebastyan 
Żymirski Franciszek – 




 


Źródło – “Przewodnik Warszawski. Część Isza: Obeymuie[!] imiona, nazwiska, stopnie, zaszczyty i mieszkania urzędników cywilnych i woyskowych i t. d. Część IIga: Wymienia Nazwiska, Mieszkania Bankierów, Kupców, Fabrykantów, Rzemieślników, zgoła osób których Adresa Publiczności potrzebne bydź[!] mogą. Z dołączeniem kalendarza na rok 1826, planu miasta Warszawy i dwoch[!] rycin. R. 1”
opublikowany w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej

Artykuł pochodzi ze strony Janusza Stankiewicza

signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.