Rekonstrukcje stankiewicze.com

Historya piechoty polskiej

Autor: Górski Konstanty (1826-1898) 
Wydawca : Księgarnia Spółka Wydawnicza Polska wydania :Kraków 1893 r.

Na podstawie ksiązki, dotyczącej piechoty polskiej od XV w. do XVII w., opracowałem listę osób występujących w “Przypisach”:

Lista obejmuje 1250 nazwisk:

Nazwisko Imię – – jednostka wojskowa

Abramowicz Jan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Abramson Walery – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Abszelewicz Jan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Adelt Paweł – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Admuski Aleksander – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Aleksandrowicz Michał – – rota Marka 1471 r.
Aleksandrowicz Jan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Andrzejewski Aleksander – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Andrzejkowicz Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Anglik Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Arto Aleksander – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Babiński – – rota Otrębosza 1601 r.
Bademir Lenart – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Badowski Mikołaj – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Bagowski Andrzej – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Baliński Joannes – – rota Antoniego More 1553 r.
Baliński Roman – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Bambinek Joannes – – rota Marka 1471 r.
Bani Istwan – – rota Siennickiego 1652 r.
Banthowsky Alberthus – – rota Marka 1471 r.
Bańkowski Ignacy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Baranowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Baranowski Paweł – – rota Otrębosza 1601 r.
Baranowski Wawrzyniec – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Barbier Mikołaj – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Barski Michał – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Bartolowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Barwierz Jakub – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Barwierz Jakub – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Barwierz Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Basarowicz Hans – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Basse Wawrzyniec – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Baumon Floryan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Bąkowicz Mathias – – rota Vieloglowskiego 1552 r.
Bąkowski Stanisław – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Bąkowski Ignacy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Bednarski Damian – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Beim Dawid – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Bek Johan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Belschycki Joannes – – rota Marka 1471 r.
benda Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Bendecki Kazimierz – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Benek – – rota Piotra 1477 r.
Bens Michał – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Beresteczko Dymitr – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Berger Hans – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Bether Johan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Betticher Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Bębnica – – rota Otrębosza 1601 r.
Biały Joannes – – rota Marka 1471 r.
Biały Petrus – – rota Marka 1471 r.
Biały Jendrzej – – rota Marka 1471 r.
Bibulka Andreas – – rota Marka 1471 r.
Bielawski Roch – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Bielecki Jan – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Bielecki Jakub – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Bieli Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Biely Jan – – rota Marka 1471 r.
Bienkowicz Petrus – – rota Marka 1471 r.
Biliński Marcin – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Biskup Matys – – rota Kani 1497 r.
Blokowski Matys – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Bobiński Jeremiasz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Bobr Matias – – rota Marka 1471 r.
Bodzantha Joannes – – rota Marka 1471 r.
Bogucki Hans – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Bogusch Joannes – – rota Marka 1471 r.
Bohdanowicz Jarosz – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Bojanowski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Bolle Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Bonowski Kazimierz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Borkowski Prokop – – rota Jeromiego Noskowskiego 1533 r.
Borkowski Aleksander – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Borowicki Jan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Borowy Joannes – – rota Marka 1471 r.
Borutha Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Boryszowski Mikołaj – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Boryśkiewicz Krysztof – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Boyn – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Brachowski Matys – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Bracki Albertus – – rota Marka 1471 r.
Brada Thomae – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Bradnicki Zacharyasz – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Bradowski Jan – – rota Antoniego More 1553 r.
Brahiniec Denis – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Brahiniec Waśko – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Brahiniec Supron – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Brak Henryk – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Bramborg Albertus – – rota Marka 1471 r.
Brandys Piotr – – rota Piotra Brandysa 1564 r.
Braschka Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Brems Bartek – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Brękowski Stanisław – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Brochocki Marcin – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Brodowski Samuel – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Brodowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Brodowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Bronek Jan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Bronicki Piotr – – rota Marka 1471 r.
Brot Paulus – – rota Marka 1471 r.
Bruchamski Mathias – – rota Marka 1471 r.
Brudny Woytek – – rota Marka 1471 r.
Brzeski Mikołaj – – rota Naropińskiego 1581 r.
Brzeski Klemens – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Brzoza Ferenc – – rota Siennickiego 1652 r.
Brzozowski Krysztof – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Brzozowski Maciej – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Bublik Jarem – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Buczyński Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Budowsky Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Budvil Andreas – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Budziński Jakub – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Budzyński Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Bujakowski Girzyk – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Bułanowski Hans – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Burda – – rota Carwatha 1471 r.
Burgiel Stanisław – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Burkath Joannes – – rota Marka 1471 r.
Bursak Albertus – – rota Marka 1471 r.
Bursztyński Konstanty – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Buzczyn Wawrzyniec – – rota Marka 1471 r.
Bycukowicz Martinus – – rota Marka 1471 r.
Byczek Paulus – – rota Marka 1471 r.
Bylec Matyasz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Byrwiński Andreas – – rota Marka 1471 r.
Bystrzycki Wasyl – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Carna Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Chabowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Chadorsky Joannes – – rota Marka 1471 r.
Chalecki Mateusz – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Chalupa Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Charitonowicz Michaiło – – rota Gojskiego 1581 r.
Chełsłowski – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Chmiel – – rota Marka 1471 r.
Chmiel Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Chmielecki Frączek – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Chmielowski Petrus – – rota Marka 1471 r.
Chmura Joannes – – rota Marka 1471 r.
Chojnicki Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Cholewczyk Joannes – – rota Marka 1471 r.
Chorostko Borys – – rota Gojskiego 1581 r.
Chrzanowski Józef – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Chuschowsky Petrus – – rota Marka 1471 r.
Chwec Łukasz – – rota Kani 1497 r.
Chwiedorow Zinko – – rota Gojskiego 1581 r.
Chwiedorowicz Andrzej – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Ciaski Joannes – – rota Marka 1471 r.
Ciaski Joannes – – rota Marka 1471 r.
Ciciorka Joannes – – rota Marka 1471 r.
Ciemierzyński Joannes – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Ciesielczyk Wawrzyniec – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Cimochowicz – – rota Stuzińskiego 1577 r.
Ciołek Joannes – – rota Marka 1471 r.
Cipurna Albertus – – rota Marka 1471 r.
Clobukowsky Joannes – – rota Marka 1471 r.
Coguth Petrus – – rota Marka 1471 r.
Compka – – rota Piotra 1477 r.
Coschciel Bartholomeus – – rota Marka 1471 r.
Costka Bartosius – – rota Marka 1471 r.
Cościescha Martinus – – rota Marka 1471 r.
Cozieł – – rota Marka 1471 r.
Craskowski Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Crayczy Petrus – – rota Marka 1471 r.
Crethko Paulus – – rota Marka 1471 r.
Cromierzski Joannes – – rota Marka 1471 r.
Cruczek Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Curopatwa Matias – – rota Marka 1471 r.
Curoploch – – rota Marka 1471 r.
Curoploch Martinus – – rota Marka 1471 r.
Cygan Andrzej – – rota Marka 1471 r.
Cygański Józef – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Cygański Grzegorz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Cysch Petrus – – rota Marka 1471 r.
Cystowski Petrus – – rota Marka 1471 r.
Cytera Jan – – rota Kani 1497 r.
Czajkowski Eliasz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Czampski Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Czanowski Joannes – – rota Marka 1471 r.
Czapczyński Paweł – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Czaplicki Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Czarnecki Mikołaj – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Czarnecki Stefan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Czarniecki Stefan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Czarnopyski Piotr – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Czarnotha Matyas – – rota Marka 1471 r.
Czarnowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Czarny Maciej – – rota Marka 1471 r.
Czarny Jakub – – rota Marka 1471 r.
Czarny Jan – – rota Marka 1471 r.
Czarny Tomek – – rota Marka 1471 r.
Czarny Miszka – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Czasnotka Joannes – – rota Marka 1471 r.
Czata Mikołaj – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Czayka Albertus – – rota Marka 1471 r.
Czebycz Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Czech Jur. – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Czech Joannes – – rota Antoniego More 1553 r.
Czechowicz Walenty – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Czechowicz Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Czechowicz Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Czechowski Woyciech – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Czerkasanin Klim – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Czerniewski Jan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Czernowski Mikołaj – – rota Stuzińskiego 1577 r.
Czerwiński – – rota Otrębosza 1601 r.
Czikay Alberto – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Czilakowicz Iwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Cziniawski Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Czirny Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Czomotowski Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Czubrawski Wenceslaus – – rota Marka 1471 r.
Czuchelski Bartoschus – – rota Marka 1471 r.
Czwalina Stanisław – – rota Marka 1471 r.
Czydlinski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Czykarski Grzegorz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Czyzowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Czyzowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Czyzykowski Aleksy – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Czyżkowicz Gregorius – – rota Marka 1471 r.
Dahlke Jakub – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Dahlke Ludwik – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Dambrowa Andreas – – rota Marka 1471 r.
Dambrowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Danistowicz Andrzej – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Daniszewski Jan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Dardzista Ferenc – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Dawiński Jan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Dąbrowski Maciej – – rota Piotra Brandysa 1564 r.
Dąbrowski Bartosz – – rota Naropińskiego 1581 r.
Dąbrowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Dąbrowski Jan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Dąbrowski Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Dąbrowski Jan – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Dąbski Stanisław – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Dembowski Paul – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Długosch Marcin – – rota Marka 1471 r.
Długosch Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Długosielski – – rota Otrębosza 1601 r.
Długosz Mathias – – rota Marka 1471 r.
Dniewski Jan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Dobrzestawski Andreas – – rota Marka 1471 r.
Dobrzycki Sebastyan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Dobrzycki Aleksander – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Doczek Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Dolkiewicz Gedeon – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Dolski Marcin – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Dolski Mateusz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Domaracki – – rota Otrębosza 1601 r.
Domaracki Mikołaj – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Dombrowski Michał – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Dombrowsky Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Doniec Woyciech – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Dorosowski Jan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Drapak Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Drong Joannes – – rota Marka 1471 r.
Drozdowicz Panko – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Druh Szymon – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Drzemlyk Albertus – – rota Marka 1471 r.
Drzewicki Jan – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Dubkowski Bazyli – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Dubrawski Dominik – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Duchnowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Duda Marcin – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Dukmański Iwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Dupa Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Duschniowski Staephan – – rota Marka 1471 r.
Dusipiwo Albertus – – rota Marka 1471 r.
Dwirski Tomek – – rota Marka 1471 r.
Dwulatek Marcin – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Dym Mathyas – – rota Marka 1471 r.
Dziad Matwiej – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Dziasowicz Piotr – – rota Marka 1471 r.
Dzierzyłowski Andrzej – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Dziewczast Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Dzieża Andreas – – rota Marka 1471 r.
Dziszkowski Joannes – – rota Vieloglowskiego 1552 r.
Dziwny Andreas – – rota Marka 1471 r.
Ferlik Jerzy – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Fickner Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Filip Hans – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Filipow Onisko – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Filipowski Mikołaj – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Forman Gregier – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Forsyt Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Fortuna Joannes – – rota Marka 1471 r.
Frank Teodor – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Frank Teodor – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Franowski Paweł – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Funk Johan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Gans Grygiel – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Garbaty Joannes – – rota Marka 1471 r.
Garbun Waszko – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Gawełek Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Gąba Jan – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Gąsiorowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Gątowski Sebastyan – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Gdakała Joannes – – rota Marka 1471 r.
Gelnoski Simon – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Gemiel – – rota Carwatha 1471 r.
Gerson Chrystyan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Gębicki – – rota Otrębosza 1601 r.
Giedroyć – – rota Otrębosza 1601 r.
Gieklącz Krysztof – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Gielewski Bartłomiej – – rota Otrębosza 1601 r.
Giemiera – – rota Carwatha 1471 r.
Girzyk – – rota Carwatha 1471 r.
Globyczky Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Głaskowski Walenty – – rota Naropińskiego 1581 r.
Gniazdowski Jakub – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Gniński Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Godlewski Paweł – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Gogol Paulus – – rota Marka 1471 r.
Gogon Andreas – – rota Marka 1471 r.
Gojski Krysztof – – rota Gojskiego 1581 r.
Goliński – – rota Otrębosza 1601 r.
Golnowski Matias – – rota Marka 1471 r.
Golweid Daniel – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Goly Wenceslaus – – rota Marka 1471 r.
Goly Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Gorecki Mathias – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Gorski Bartosius – – rota Marka 1471 r.
Gorski Woyciech – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Gorski Szymon – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Gorski Piotr – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Gortatowicz Grygiel – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Gorzkowicz Matyas – – rota Marka 1471 r.
Gorzyłowski Łazarz – – rota Kani 1497 r.
Gostomski Woytek – – rota Piotra 1477 r.
Gożejski Joannes – – rota Piotra 1477 r.
Górski – – rota Otrębosza 1601 r.
Grabowicki Ihnat – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Grabowski Andrzej – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Grabowski Adam – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Grabowski Stanisław – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Gragoziński Stanisław – – rota Antoniego More 1553 r.
Gralewski Szymon – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Gralewski Stefan – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Gram Gergiel – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Grącki – – rota Otrębosza 1601 r.
Greczka Stanislaus – – rota Antoniego More 1553 r.
Gromacki – – rota Otrębosza 1601 r.
Gromacki Andreas – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Gromacki Paweł – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Groman Karol – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Grotkowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Grotkowski Andris – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Grucki Jan – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Grudek Paulus – – rota Marka 1471 r.
Grudziejski Joannes – – rota Marka 1471 r.
Gruszkowicz Paweł – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Gryczka Woyciech – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Grydowicz Michał – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Grzegorzewski Józef – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Grzesiak Paweł – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Grzybowski Albertus – – rota Marka 1471 r.
Gurtyński Franciszek – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Hamman Michał – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Hanecki Marcin – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Hanicki Marcin – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Hanula Mathias – – rota Marka 1471 r.
Harkawi Waśko – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Hartman Peter – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Heilsberger Jergen – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Hein Hans – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Helmig Jerzy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Helwich Jerzy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Henkieschowsky Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Herlich Paul – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Heyzel Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Hinch – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Hlewicki Janusz – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Hładki Siemion – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Hłuchowski Mikołaj – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Hodzyński Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Hofman Konrad – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Hohendorf v. Melchior – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Holkusky Jurek – – rota Marka 1471 r.
Holy Iwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Hołowan Iwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Horoszko – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Hospodarik Oleksy – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Hryzorczyk Stanisław – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Huher Gregorius – – rota Marka 1471 r.
Hunyck Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Huszewski – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Hwyma Johannes – – rota Marka 1471 r.
Idzyk Petrus – – rota Marka 1471 r.
Inowlocki Andreas – – rota Marka 1471 r.
Iryński Jan – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Iskrzycki Nicolaus – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Iskrzycki – – rota Otrębosza 1601 r.
Iwanow Jaśko – – rota Gojskiego 1581 r.
Izobycki Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Jabłonicki Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Jabłoński Woyciech – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Jabłoński Aleksander – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Jachon Andrys – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Jackowski Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Jackowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Jackowski Matys – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Jagiełło Ferenc – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Jakimowicz Zinko – – rota Stuzińskiego 1577 r.
Jakimowicz Pańko – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Jakowski – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Jakubowski Piotr – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Jamczewski – – rota Otrębosza 1601 r.
Janicki Szymon – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Janikowicz Matias – – rota Marka 1471 r.
Janikowicz Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Janikowski Marcin – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Jankowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Jankowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Jankowski Michał – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Jankowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Janocki Joannes – – rota Marka 1471 r.
Janowski Nicolaus – – rota Antoniego More 1553 r.
Jansen Michael – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Janson Olew – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Januszkowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Jarosch – – rota Marka 1471 r.
Jarząbkowski Stanisław – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Jarzec Andreas – – rota Marka 1471 r.
Jasienowicz Paweł – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Jasiński Petrus – – rota Jasińskiego i Zebrzydowskiego 1522 r.
Jasiński – – rota Otrębosza 1601 r.
Jasiński Walenty – – rota Otrębosza 1601 r.
Jasiński Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Jasiński Adam – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Jaskołka Wenceslaus – – rota Marka 1471 r.
Jaskulski Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Jastrząbek – – rota Carwatha 1471 r.
Jastrzębski Stanisław – – rota Antoniego More 1553 r.
Jastrzębski – – rota Otrębosza 1601 r.
Jasziek Joannes – – rota Marka 1471 r.
Jaszowski Bartosius – – rota Marka 1471 r.
Jaworski Petrus – – rota Marka 1471 r.
Jaworski Martinus – – rota Marka 1471 r.
Jaworski Stanisław – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Jąkalski Franciszek – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Jedeczky Joannes – – rota Marka 1471 r.
Jelitka Martin – – rota Marka 1471 r.
Jemielnicki Joannes – – rota Marka 1471 r.
Jeżowski Petrus – – rota Marka 1471 r.
Jędrzejowicz Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Jędrzejowski Jan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Jędrzejowski Paweł – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Jowczyński Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Jul Andreas – – rota Marka 1471 r.
Juraszowski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Jurowicz Szymon – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kaczkowski Wojciech – – rota Naropińskiego 1581 r.
Kaczorowski Andrzej – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Kaczorowski Paweł – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Kalenik – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Kalinka Jan – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Kamieńczanin Piotr – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Kamiński Walenty – – rota Stuzińskiego 1577 r.
Kamiński Jan – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Kamiński Tomasz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Kampiński Maciej – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Kandziorka Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Kanecki Martinus – – rota Marka 1471 r.
Kaniowice Iwaszko – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Kapiszewski – – rota Otrębosza 1601 r.
Karbowski Marcin – – rota Antoniego More 1553 r.
Kaszerowski Andrzej – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kawka Petrus – – rota Marka 1471 r.
Kazanowsky Leonardus – – rota Marka 1471 r.
Kazmierowicz Sawko – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Kazmierowicz Hans – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Kaźmierczyk Jurek – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Kernelowski Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kerschman Heinrich – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Kiciński Adam – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Kiedrzyński Aleksander – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Kiep Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Kimer Hans – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kisielowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Kiśli Iwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Klefman Ernest – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Klefman Fryderyk – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kleszcz Petrus – – rota Marka 1471 r.
Klimkow Paweł – – rota Gojskiego 1581 r.
Klonowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Kluka Siemion – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Knebelsdorf Reinhold – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kniaziow Ignat – – rota Gojskiego 1581 r.
Knicz Fabian – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Kobierski Nicolaus – – rota Vieloglowskiego 1552 r.
Kobyla Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Kobyłka Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Kobyłowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Kochaiński Michał – – rota Marka 1471 r.
Kochowski Woyciech – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Kociel Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Koliskowski Michał – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kolowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Kołaczkowski Michał – – rota Marka 1471 r.
Kołakowski Woyciech – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Kołomyjczyk Jan – – rota Kani 1497 r.
Kołowicz Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Komocki Szymon – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Komorowski Matheus – – rota Antoniego More 1553 r.
Komorowski Michał – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Komorowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Komorowski Jakub – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Konarski – – rota Otrębosza 1601 r.
Konarzewski – – rota Siennickiego 1652 r.
Konieczkowicz Petrus – – rota Marka 1471 r.
Konojacki Franciszek – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Konopka Franciszek – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Kopicki Siemion – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Kopiński – – rota Otrębosza 1601 r.
Korbut Jan – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Korczewski Łukasz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Kornatowicz Luzil – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Korythko Joannes – – rota Marka 1471 r.
Korzenicki Aleksander – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Korzybski Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Kostyrski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Koszczarz Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Kotkowski Jan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Kotulski Jan – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Kowal Janusz – – rota Naropińskiego 1581 r.
Kowalewski Walenty – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kowalski Miklasz – – rota Siennickiego 1652 r.
Kowalski Jan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Kowalski Stefan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Kowalski Andrzej – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Kowalski Konstanty – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Kozaczenko Terent – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Kozakowicz Jan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Kozarski Paweł – – rota Kani 1497 r.
Kozelczyk Jan – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Koziarski Tadeusz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Kozicki Joannes – – rota Antoniego More 1553 r.
Koziel Joani – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Kozirak Petrus – – rota Marka 1471 r.
Kozłowski Mikołaj – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Kozłowski Grzegorz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Kozłowski Stanisław – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kozłowski Wojciech – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kozłowski Jakub – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Kozłowski Jan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Krakowiński – – rota Otrębosza 1601 r.
Krank Petrus – – rota Marka 1471 r.
Krause Karol – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Krawcowicz Iwaszko – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Krebasz Woyciech – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Krol Piotr – – rota Jasińskiego i Zebrzydowskiego 1522 r.
Krośnia – – rota Otrębosza 1601 r.
Król Joannes – – rota Marka 1471 r.
Króleszczyński Mateusz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Krupa Matias – – rota Marka 1471 r.
Kruszyński Janusz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Krysa Janusz – – rota Siennickiego 1652 r.
Krysa Jan – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Krzczony Joannes – – rota Marka 1471 r.
Krzemiński Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Krzywień Michał – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Krzywoszapka Janczy – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Krzyżanowski Wojciech – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Kubacki Woyciech – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Kuczyński Michał – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Kuczyński Michał – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Kujawski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Kulczycki Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Kulik Jan – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Kulka Stanisław – – rota Marka 1471 r.
Kunowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Kuropłoch Jakub – – rota Kani 1497 r.
Kurowski Tomasz – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Kurowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Kurth Tobiasz – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Kurtynowicz Teodor – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Kuszelowski Stanisław – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Kuszkowski Kazimierz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Kuziwskowski Piotr – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Kwiatkowski Jan – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Kwiatkowski Tomasz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Kwicierz Laurentius – – rota Marka 1471 r.
Lach Janko – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Lacheta Mikołaj – – rota Piotra 1477 r.
Lambi Matias – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Lanckoronski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Lanckoroński Leopold – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Lanos Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Laudanus Marhias – – rota Marka 1471 r.
Lączyński Mikołaj – – rota Stuzińskiego 1577 r.
Leduchowski Stanisław – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Lenkiewicz Aleksander – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Leski Piotr – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Leszczyński Woyciech – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Leszek Samuel – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Lewczewicz Matias – – rota Marka 1471 r.
Leżyński Woyciech – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Libel Jakub – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Lichański Andrzej – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Linicki – – rota Siennickiego 1652 r.
Lipniczky Leonardus – – rota Marka 1471 r.
Lipski Joannes – – rota Marka 1471 r.
Lis Albert – – rota Antoniego More 1553 r.
Lisiecki – – rota Otrębosza 1601 r.
Lobozin Sawka – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Lobselt Christoph – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Lojem Michel – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Lomen Johan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Loryncz – – rota Marka 1471 r.
Lotis Siemion – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Lotis Iwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Lubalski Jan – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Lubaniewski Janusz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Lubatowski Stanisław – – rota Naropińskiego 1581 r.
Lubieniecki Łukasz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Lubowski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Ludischuj Martin – – rota Marka 1471 r.
Ludowski Fabian – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Ludzkaszkoda Swentosław – – rota Marka 1471 r.
Lupipiwo Petrus – – rota Marka 1471 r.
Lupychny Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Lutemberk Paweł – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Luthowyski Bartosius – – rota Marka 1471 r.
Lynk – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Lysopisz Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Łakowski Marcin – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Łapikoza Paulus – – rota Marka 1471 r.
Ławryk Andrzej – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Łazowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Łomowski Miklasz – – rota Jasińskiego i Zebrzydowskiego 1522 r.
Łotwicz Kazimierz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Łukaszenko Iwan – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Łukaszewicz Błażej – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Łyczowski Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Łysakowski Miron – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Łyskowski Blasius – – rota Antoniego More 1553 r.
Maier Józef – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Makalski – – rota Otrębosza 1601 r.
Makowski Hans – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Makowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Makowski Michał – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Makowycky – – rota Marka 1471 r.
Maledziński – – rota Otrębosza 1601 r.
Malinowski Mikołaj – – rota Stuzińskiego 1577 r.
Małogórski Tomasz – – rota Jasińskiego i Zebrzydowskiego 1522 r.
Małowski Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Mały Marek – – rota Marka 1471 r.
Małykowski Piotr – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Marcinkiewicz Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Marczypiwo Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Markocki Stanisław – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Markowicz Klemens – – rota Marka 1471 r.
Masło Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Masłowski Irzyk – – rota Marka 1471 r.
Massalski Bazyli – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Masso Jan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Mastykiewicz Walenty – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Maszyk Joannes – – rota Marka 1471 r.
Mazur Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Mazur Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Mazurkiewicz Janusz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Mazurowsky Johannes – – rota Marka 1471 r.
Meyrer Balcer – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Męcina – – rota Otrębosza 1601 r.
Michajłowski Krysztof – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Michalewski Janusz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Michłowicz Mikołaj – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Miedziński Łukasz – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Mikorzewski Jan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Milanowski Daniel – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Miłoszyński Wawrzyniec – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Miłoszyński Wawrzyniec – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Minda Sztencel – – rota Naropińskiego 1581 r.
Mioduski Szymon – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Mirachowsky Marthinus – – rota Marka 1471 r.
Mirosławski Tomasz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Mirowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Mirzejowski Aleksander – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Młynarz Gregorius – – rota Marka 1471 r.
Moczypiwo Jan – – rota Kani 1497 r.
Modliński Jan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Moracki – – rota Otrębosza 1601 r.
More Antoni – – rota Antoniego More 1553 r.
Morzycki Aleksander – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Moskwicin Orzeł – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Moskwicin Mikita – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Moskwicin Zdan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Moskwicin Hryszka – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Moskwicin Siemion – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Mostowski Piotr – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Motys Paul – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Mozdak Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Mrachowski Tomasz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Mroczek – – rota Piotra 1477 r.
Mroczkowicz Miklasz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Muszyński Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Muszyński Petrus – – rota Marka 1471 r.
Mykula – – rota Marka 1471 r.
Mymla – – rota Carwatha 1471 r.
Myrzwa Matias – – rota Marka 1471 r.
Mysłowski Stanisław – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Mystelski Walenty – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Myszewicz Błażej – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Myślakowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Myśliszewski Michał – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Nabruch Joannes – – rota Marka 1471 r.
Nagawyn Jan – – rota Marka 1471 r.
Nagórski – – rota Otrębosza 1601 r.
Nalewacz Wojciech – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Naropiński Szczęsny – – rota Naropińskiego 1581 r.
Nasiogniew Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Nasz Staś – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Nawencki Jacenty – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Neyman Kacper – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Niczowski Piotr – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Niedopyt Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Niegodoma Maurycy – – rota Marka 1471 r.
Niemiec Szczepan – – rota Marka 1471 r.
Niemiec Jakub – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Niemiec Bartłomiej – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Niemiec Stefan – – rota Antoniego More 1553 r.
Niesin Hryszka – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Niezabitowski Jan – – rota Antoniego More 1553 r.
Nischurowski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Nischurowski Tomasz – – rota Marka 1471 r.
Noschownyk Mathias – – rota Marka 1471 r.
Noszek – – rota Marka 1471 r.
Nowacki – – rota Otrębosza 1601 r.
Nowak Krysztof – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Nowasz Błażej – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Nowicki Jerzy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Nowocki Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Nowogurski Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Ocierz Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Oczko Joannes – – rota Marka 1471 r.
Ogurek Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Oleskowicz Samuel – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Olszewski Paweł – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Ołdasowski Stencel – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Onuszkowicz Karp – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Opacki Kazimierz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Opatowski Andrzej – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Orbyk Laurentius – – rota Marka 1471 r.
Organistha Szymon – – rota Naropińskiego 1581 r.
Oryszowski Jan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Oryszowski Jan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Orzechowski – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Orzel – – rota Marka 1471 r.
Osiecki Szymon – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Osiński Paweł – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Oskowsky Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Osnowacki Gergiel – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Ostropolski Prokop – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Ostrowski Jakub – – rota Antoniego More 1553 r.
Ostrowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Ostrowski Andrzej – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Ostrowski Marcin – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Ostrowski Stanisław – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Ostrzyński Paweł – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Ostyka Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Osuchowski Joannes – – rota Antoniego More 1553 r.
Otrębosz Stanisław – – rota Otrębosza 1601 r.
Paczewski Joannes – – rota Marka 1471 r.
Paderwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Pajewski Adam – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Pakosławski Michał – – rota Marka 1471 r.
Parachoszka Konstanty – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Paradzik Jan – – rota Marka 1471 r.
Parzypiwo Martin – – rota Marka 1471 r.
Paszek Mikołaj – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Patrz Martin – – rota Marka 1471 r.
Pawluk – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Pawłowski Paweł – – rota Naropińskiego 1581 r.
Pawłowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Pawłowski Paweł – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Pawłowski Aleksander – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Pergańczyk Fabian – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Pfrydecki – – rota Marka 1471 r.
Phiol Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Phyol – – rota Marka 1471 r.
Piasecki Wojciech – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Piasecki Adam – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Piaskowski Marceli – – rota Otrębosza 1601 r.
Piechotka Andrzej – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Piechowski Jan – – rota Piotra Brandysa 1564 r.
Pieczonka Matyasz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Piekarzewicz Martinus – – rota Marka 1471 r.
Pierdziel Lucas – – rota Marka 1471 r.
Pierz Joannes – – rota Marka 1471 r.
Pietraszek Piotr – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Pińczuk Stefan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Piotropolski – – rota Carwatha 1471 r.
Piotrowski Stanisław – – rota Antoniego More 1553 r.
Piotrowski Andrzej – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Pisarz – – rota Carwatha 1471 r.
Placzek Joannes – – rota Marka 1471 r.
Pleban Jan – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Plechniewicz Jan – – rota Marka 1471 r.
Plechniewicz Gregorius – – rota Marka 1471 r.
Płaszczyński Janusz – – rota Siennickiego 1652 r.
Pławikowski Jakub – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Podolanin Iwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Pogorzelski Chryzostom – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Polak Joannes – – rota Marka 1471 r.
Polak Mathei – – rota Piotra 1477 r.
Polazka Joannes – – rota Marka 1471 r.
Polian Ignacy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Polikowski Ignacy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Pomaski Andreas – – rota Vieloglowskiego 1552 r.
Pomiechowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Ponizowski Stencel – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Pończoszka Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Popiel Andreas – – rota Marka 1471 r.
Popiel Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Popliński Józef – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Popowicz Andrzej – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Potocki Ferenc – – rota Siennickiego 1652 r.
Potocki Andrzej – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Pozega Ambroży – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Późniak – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Pranewski Walenty – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Preck v. Marcin – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Preck v. Krysztof – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Prudziczky Dobieslaus – – rota Marka 1471 r.
Pruskowski Jakub – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Pruszek Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Przam Stanisław – – rota Marka 1471 r.
Przebracki Albertus – – rota Marka 1471 r.
Przełomski Szymon – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Przemka Grzegorz – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Przepiorka Petrus – – rota Marka 1471 r.
Przepiórka Joannes – – rota Marka 1471 r.
Przesmycki Jan – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Przeworski – – rota Otrębosza 1601 r.
Przychocki Stanisław – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Przygoda Maciej – – rota Marka 1471 r.
Przymorski Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Psarski Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Psowski Mikołaj – – rota Piotra 1477 r.
Pszona Michał – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Ptaszyński Andrzej – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Pyczostański – – rota Marka 1471 r.
Pysda Joannes – – rota Marka 1471 r.
Pyszny Jan – – rota Marka 1471 r.
Pyzdzioch Petrus – – rota Marka 1471 r.
Radłowski Jan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Radunowski Jan – – rota Naropińskiego 1581 r.
Radwan Albertus – – rota Marka 1471 r.
radziej Ferenc – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Ramulkowsky Petrus – – rota Marka 1471 r.
Ray Hans – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Rączka Adam – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Rątowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Rechta Albertus – – rota Marka 1471 r.
Refa Marcin – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Regza Bartoschus – – rota Marka 1471 r.
Rejner Jergen – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Rekendorf Henryk – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Rogowski Oleksy – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Rojecki – – rota Otrębosza 1601 r.
Rokaczewski Michał – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Roman Jakub – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Romanowski Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Romer Jerzy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Rosen Fabian – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Rosenberk Krystyan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Rosochacki Petrus – – rota Marka 1471 r.
Roszkowski Mikołaj – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Rozmanowski Paweł – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Rudkowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Rudnicki Marcin – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Rudnicki Andrzej – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Rudyński Woytek – – rota Kani 1497 r.
Rurmeister Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Rusnicki Joannes – – rota Marka 1471 r.
Russek Jan – – rota Marka 1471 r.
Ruszkowski Matys – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Rybacki Miklasz – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Rybicki Janusz – – rota Siennickiego 1652 r.
Rycharski – – rota Otrębosza 1601 r.
Ryczywoł Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Rynda Wojciech – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Ryżowski Gabryel – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Rzepecki Mikołaj – – rota Stuzińskiego 1577 r.
Rzepiński Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Rzepiszowski Błażej – – rota Naropińskiego 1581 r.
Rzepka Gregorius – – rota Marka 1471 r.
Rzeszotorski Stanisław – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Rzewuski Wacław – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Rzewuski Wacław – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Rzuczkowicz Matyas – – rota Marka 1471 r.
Rzychaj Martino – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Rzymiawski Woytek – – rota Kani 1497 r.
Sachnowicz Hawryło – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Sadkowski Mikołaj – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Sadkowski Janusz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Sadurski Hans – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Samborski Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Sampryszek Janusz – – rota Siennickiego 1652 r.
Sandomierski Grygiel – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Sartanowski – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Sastrzał Orzeł – – rota Marka 1471 r.
Sawicki – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Sawry Andrzej – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Schachmayer Jakub – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Schachmayer Hans – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Schalscha Joannes – – rota Marka 1471 r.
Schasny Tomek – – rota Marka 1471 r.
Schczurek Matias – – rota Marka 1471 r.
Schelava Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Schlezak Martinus – – rota Marka 1471 r.
Schlomow Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Schlunka Matys – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Scholtz Hanusz – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Schulak Gregorius – – rota Marka 1471 r.
Schulthaysz Joannes – – rota Marka 1471 r.
Schvolek Johannes – – rota Marka 1471 r.
Schymborsky Laurentius – – rota Marka 1471 r.
Schypryn Mathias – – rota Marka 1471 r.
Schyrka Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Scop Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Scop Stanisław – – rota Marka 1471 r.
Scyrba Joannes – – rota Marka 1471 r.
Scyrba Petrus – – rota Marka 1471 r.
Serugalski Mikołaj – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Serypula Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Siczyński Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Sidorowicz Iwanko – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Siemionek Joannes – – rota Marka 1471 r.
Sienkiewicz Franciszek – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Sienkow Sidor – – rota Gojskiego 1581 r.
Siennicki – – rota Siennickiego 1652 r.
Sieradzki Walenty – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Sierakowski Konstanty – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Sierponowicz Piotr – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Sietipski – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Sikorski Sebastyan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Sikorski Stanisław – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Siraweński Szymon – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Sirocki Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Sitarowicz Tomasz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Skala Andreas – – rota Marka 1471 r.
Skalsky Stanisław – – rota Marka 1471 r.
Skarzyński Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Skaszewski – – rota Otrębosza 1601 r.
Sklarski – – rota Siennickiego 1652 r.
Skogowski – – rota Piotra 1477 r.
Skorkowski Petrus – – rota Marka 1471 r.
Skorkowski Grzegorz – – rota Marka 1471 r.
Skorylas Gregorius – – rota Marka 1471 r.
Skorylas Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Skowroński Woyciech – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Skrobacz Timofiej – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Skrzydłowski Mikołaj – – rota Jasińskiego i Zebrzydowskiego 1522 r.
Skrzyniecki Jan – – rota Piotra Brandysa 1564 r.
Skrzypca Sieńko – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Skupiński Matys – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Slanka Joannes – – rota Marka 1471 r.
Slawkowski Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Slązak Martinus – – rota Marka 1471 r.
Slisewicz Bartosius – – rota Marka 1471 r.
Slizak Kresa – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Slotha Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Slotha Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Slowak Matyas – – rota Marka 1471 r.
Slowak Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Slowysz Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Slubyczky Joannes – – rota Marka 1471 r.
Sładzewnik Abram – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Sławiński Stanisław – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Słoma Ferenc – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Słomiński Marcin – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Słomowski Marcin – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Słuczanin Fedor – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Słuczanin Andrzej – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Służowicz Stefan – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Smarzewski – – rota Otrębosza 1601 r.
Smietanka Jan – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Smigielski – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Smoliński Adam – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Smotrycki Roman – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Smotrycki Józef – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Smyczek – – rota Marka 1471 r.
Snochal – – rota Carwatha 1471 r.
Snyczka Joannes – – rota Marka 1471 r.
Sobirmuth Petrus – – rota Marka 1471 r.
Socha Paulus – – rota Marka 1471 r.
Socha Matias – – rota Marka 1471 r.
Sojecki – – rota Otrębosza 1601 r.
Sokala Lorenc – – rota Siennickiego 1652 r.
Sokołowski Franz – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Sokołowski Tomasz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Sokołowski Andrzej – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Sokołowski Tomasz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Sokołowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Sokołowski Eliasz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Solarz – – rota Carwatha 1471 r.
Soroczyński Iwo – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Soschimski Blasius – – rota Marka 1471 r.
Spans Christoph – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Spiszak Andreas – – rota Marka 1471 r.
Sprancel Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Stajnica Grzegorz – – rota Marka 1471 r.
Standreis Adam – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Stanisławowicz Jurek – – rota Naropińskiego 1581 r.
Stanisławski Ludwik – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Stanowicz Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Stańczowski Abraham – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Stary Miklasz – – rota Marka 1471 r.
Staszowski Wawrzyniec – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Stawicki Jerzy – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Stawiński – – rota Otrębosza 1601 r.
Stawiński Jakub – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Stawski Joannes – – rota Marka 1471 r.
Steśkiewicz Franz – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Sthanik Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Stiepanow Sicz – – rota Gojskiego 1581 r.
Stojnowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Stradomski Mateusz – – rota Vieloglowskiego 1552 r.
Stradomski Adam – – rota Vieloglowskiego 1552 r.
Strasch Alberthus – – rota Marka 1471 r.
Strasiewicz Józef – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Strażyski Jędrzej – – rota Naropińskiego 1581 r.
Strożewski Stanisław – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Strublovsky Joannes – – rota Marka 1471 r.
Strupka Janusz – – rota Siennickiego 1652 r.
Strykowski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Strzałkowski Adam – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Strzeczka Jan – – rota Kani 1497 r.
Strzemień Martinus – – rota Marka 1471 r.
Strzyschowski Matyas – – rota Marka 1471 r.
Stumpowski Martin – – rota Kani 1497 r.
Stuziński Kacper – – rota Stuzińskiego 1577 r.
Suchorowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Suchoruki Filip – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Suchy Joannes – – rota Marka 1471 r.
Suflera Matys – – rota Kani 1497 r.
Sulenicki Łukasz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Sulicki – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Sulżyński Łukasz – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Surbiński Dziwir – – rota Naropińskiego 1581 r.
Surowski Wawrzyniec – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Suski Jan – – rota Naropińskiego 1581 r.
Swiencichowski Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Swientochowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Swiercz Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Swierszczak – – rota Marka 1471 r.
Swyacz Joannes – – rota Marka 1471 r.
Swyczka Albertus – – rota Marka 1471 r.
Swyda Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Swyna Alberthus – – rota Marka 1471 r.
Syciński Kazimierz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Symborski Jan – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Syrny Stanisław – – rota Marka 1471 r.
Szabłowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Szanikowicz Jan – – rota Jeromiego Noskowskiego 1533 r.
Szarek Stanisław – – rota Piotra 1477 r.
Szary Mikołaj – – rota Piotra 1477 r.
Szczam Joannes – – rota Marka 1471 r.
Szczerbiński Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Szczurowski Ignacy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Szlązak Mathyas – – rota Marka 1471 r.
Szletylski – – rota Otrębosza 1601 r.
Szmitt Maryan – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Szoltysz Matias – – rota Marka 1471 r.
Szostak Jakub – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Szostakowski Dyonizy – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Szotha Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Szpaczek Jan – – rota Kani 1497 r.
Szram Petrus – – rota Marka 1471 r.
Szroka Joannes – – rota Marka 1471 r.
Szuster – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Szwadza Woytek – – rota Kani 1497 r.
Szwawski Mikołaj – – rota Marka 1471 r.
Szwejkowski Paweł – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Szydełko Błażej – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Szydłowski Stanisław – – rota Antoniego More 1553 r.
Szydziński Andrzej – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Szylling Floryan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Szymański Stanisław – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Szymański Piotr – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Szymański Stanisław – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Śmiotana Kacper – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Świderski Piotr – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Świdziński – – rota Otrębosza 1601 r.
Świerczowski Janusz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Święcicki – – rota Otrębosza 1601 r.
Święcicki Jakub – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Święczycki Joachim – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Tabor Hans – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Tachańśki – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Tadema Jan – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Tanf Krzysztof – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Tappert Adam – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Tarnowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Tatarzyński Kacper – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Tharnka Matias – – rota Marka 1471 r.
Thatara Matias – – rota Marka 1471 r.
Thutasz Joannes – – rota Marka 1471 r.
Time Henryk – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Todorowicz Bazyli – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Tomasz Mikołaj – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Tomaszewski Sebastyan – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Tomaszewski Łukasz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Tomczycki – – rota Otrębosza 1601 r.
Tomikowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Trausch Petrus – – rota Marka 1471 r.
Trost Hanusz – – rota Marka 1471 r.
Truskowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Truskowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Truszkowski Paul – – rota Otrębosza 1601 r.
Trybiński Woyciech – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Trzciński Piotr – – rota Kani 1497 r.
Trzeciak Mikołaj – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Tudulicz Jan – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Turkiewicz Demetr – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Turno Jerzy – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Tworowicz – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Tworzyjan – – rota Kani 1497 r.
Tysiński Marcin – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Tyszka – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Ulaniecki Tomasz – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Ułanowski Tomasz – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Uniejowski Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Unierzyski Piotr – – rota Kani 1497 r.
Urywański – – rota Siennickiego 1652 r.
Usf. Siemion – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Uszczki Matias – – rota Marka 1471 r.
Uszycki Martinus – – rota Marka 1471 r.
Uściński Kacper – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Victorius Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Vieczorek Joannes – – rota Marka 1471 r.
Vieliki Petrus – – rota Marka 1471 r.
Vielki Joannes – – rota Marka 1471 r.
Waczyrsky Joannes – – rota Marka 1471 r.
Waganiec Jakub – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Wagner – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Wan Jakub – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Wandejko Pracek – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Wasilewski – – rota Otrębosza 1601 r.
Wasiutyński Gerzy – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Waszkowski Szymon – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Wąsowicz Mikołaj – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Weliki Maciej – – rota Marka 1471 r.
Wers Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Wesołowski Andrzej – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Wesołowski Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Wesołowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Wesołowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Wesołowski Antoni – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Węcki Szymon – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Węcki Adam – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Wibert Krystyan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Wickowski Jerzy – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Widawsky Petrus – – rota Marka 1471 r.
Wieliński Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Wieliszy Jan – – rota Marka 1471 r.
Wielki Albertus – – rota Marka 1471 r.
Wielogorski Jan – – rota Naropińskiego 1581 r.
Wiencziorek Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Wierukowicz Johannes – – rota Marka 1471 r.
Wierzbicki Trochim – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Wierzejski Julian – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Wierzkowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Wilde Henryk – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Wilk Joannes – – rota Marka 1471 r.
Wilk Joannes – – rota Marka 1471 r.
Wilk Marcin – – rota Marka 1471 r.
Wilk – – rota Carwatha 1471 r.
Wilkowski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Wilkowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Wiltanki Matys – – rota Kani 1497 r.
Winogradzki Szymon – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Wisniowski Folkin – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Wisnowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Wiszniewski Teodor – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Włas Iwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Wodopijan Iwan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Wojewotka Mathias – – rota Marka 1471 r.
Wolański Andrzej – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Wolicki – – rota Otrębosza 1601 r.
Wolski Stanisław – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Wolsky – – rota Marka 1471 r.
Wołkowski Paweł – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Wołoszyn Bogdan – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Wołoszyn Iwonia – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Wołoszyn Kukay – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Woraszyło Jakub – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Woszyński Marcin – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Woyciechowski Jan – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Woyciechowski Kacper – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Woyna Albertus – – rota Marka 1471 r.
Woyna Maciej – – rota Marka 1471 r.
Wróbel Martinus – – rota Marka 1471 r.
Wróblarz – – rota Marka 1471 r.
Wrzoskowski Matys – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Wulf Hans – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Wulf Matias – – frejkompania dragońska starosty halickiego 1653 r.
Wydlicza Stanisław – – rota Marka 1471 r.
Wyrwotka Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Wysocki Kacper – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Wyszota Kazimierz – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Zabawsky Lorek – – rota Marka 1471 r.
Zaborowski Michał – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Zaborowski Michał – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1773 r.
Zachworost – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Zadacki Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Zadwornowski Adam – – rota Marka 1471 r.
Zagorski Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Zagórski Marhias – – rota Antoniego More 1553 r.
Zając Aleksy – – rota Marka 1471 r.
Zającz Petrus – – rota Marka 1471 r.
Zajączkowski Jakub – – rota Naropińskiego 1581 r.
Zajączkowski Jan – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Zakrzewski Stanisław – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Zaleski – – rota Kani 1497 r.
Zaleski Albert – – rota Antoniego More 1553 r.
Zaleski – – rota Otrębosza 1601 r.
Zaleski Matyasz – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Załucki Ihnat – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Załuski Zygmunt – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Zankiel – – rota Marka 1471 r.
Zapadyński Wasyl – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Zapiński Andrzej – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Zarnicki Mikołaj – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Zarychta Gregorius – – rota Marka 1471 r.
Zathorski Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Zathorski Leonardus – – rota Marka 1471 r.
Zathorski Lucas – – rota Marka 1471 r.
Zathorski Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Zathorski Mikołaj – – rota Marka 1471 r.
Zathorski Martinus – – rota Marka 1471 r.
Zatorski Pracek – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Zawacki Nicolaus – – rota Marka 1471 r.
Zawada Stanislaus – – rota Marka 1471 r.
Zawada Jacobus – – rota Marka 1471 r.
Zawadzki Woyciech – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Zawistowski Stanisław – – rota Niedzwieckiego (kozacka) 1581 r.
Zazulecki Ferenc – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Zbadowski Michał – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Zbyczyński – – regiment artylerii koronnej 1717 r.
Zebrzydowski Joannes – – rota Jasińskiego i Zebrzydowskiego 1522 r.
Zerański Paweł – – regiment dragoński Oboźnego koronnego Winnickiego 1659 r.
Zgłobicki – – rota Otrębosza 1601 r.
Zieliński Jędrzej – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Ziętkiewicz Antoni – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Zimiński Andrzej – – rota Iskrzyckiego 1538 r.
Złobkowski Bartosz – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Złoczowski Piotr – – rota Fabiana Rosena 1667 r.
Złostowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Zmigrod Joannes – – rota Marka 1471 r.
Zochowski Jurek – – rota Stuzińskiego 1577 r.
Zolądz Marceli – – rota Rocha Bielawskiego 1564 r.
Zolestowski Andrzej – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Zoltypysk Joannes – – rota Marka 1471 r.
Zranicza Gmorzek – – rota Piotra 1477 r.
Zubryk Andrzej – – rota Łukasza Jelskiego 1653 r.
Zubrzycki Piotr – – rota Siennickiego 1652 r.
Zubrzyski Mikołaj – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.
Zuczek – – rota Piotra 1477 r.
Zugracki Stanisław – – rota Michała Myśliszewskiego 1667 r.
Zuk Joannes – – rota Marka 1471 r.
Zukowski Jan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Zukowski Aleksander – – regiment pieszy buławy polnej koronnej 1767 r.
Zul Stefan – – rota wojewody chełmińskiego 1674 r.
Zuschnek Matyas – – rota Marka 1471 r.
Zwierzchowski – – rota Otrębosza 1601 r.
Zydek Michał – – rota Marka 1471 r.
Zylarczyk Mateusz – – rota Ciemierzyńskiego 1557 r.
Zyska Piotr – – rota Jasińskiego i Zebrzydowskiego 1522 r.
Zysław Joannes – – rota Marka 1471 r.
Żóraw Miklasz – – rota Hanusza Scholtza m. Korczyn 1478 r.

Autor Janusz Stankiewicz

signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.