Listy

Nazwiska – różne lista Gazeta Kaliska 1894

Towarzystwo cyklistów

Prezes dr. Al. Hidemith

Członkowie honorowi: W. Weigt, K. Billewicz

Członkowie rzeczywiści: Arnold Kazimierz, Michael Gustaw

Członkowie uczęszczający: Wojciech Cybulski, Wilhelm Fulde, Wiktor Fulde, Ferdynand Kuttner, Łukasz Reutt, Władysław Rojek, Edward Sikorski, Kazimierz Szcześniewski.

Gospodarze i gospodynie balu cyklistów w 1894 roku:

panie:

Bryndzowa, Hindemitowe Aleksandrowa i Oswaldowa, Kączkowska, Szymańska i Zawadzka, A. Drozdowska.

Panowie:

Bryndza Aleksander, Hindemith Aleksander, Hindemith Oswald, Kąezkowski Józef, Leszczyński Władysław, Szliwe Bronisław, Szymański Leon, Wiedyśkiewicz Jan i Zawadzki Daniel.

Członkowie honorowi Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego

W 1894 roku do grona członków honorowych Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego dołączyli:

Władysław Marjewski, Seweryn Dziedzicki, Jan Krajewski, Marja Trzebuchowska i Józef Wilkanowicz,

Jako czynni: Marja Rogaczewska, Helena Krajewska i Ignacy Sadkowski

Błaszki 29 grudnia (10 stycznia) wybory do urzędu:

Wójt gminy Władysław Charzyński (po raz 5) – właściciel fol. Wójcice.

Zastępca Stanisław Sniegula – włościanin z Gzikowa

Kasjer Emiljan Węgierski – właściciel Bronczyna

Alojzy Gątkiewicz – właściciel Smaszkowa i Kostrzewic

Pełnomocnicy Stefan Arnold (właściciel dóbr Borysławice), Alojzy Mikoszewski (właściciel dóbr Maciszewice)

Błaszki 29 grudnia (10 stycznia) wybory do urzędu:

Wójt gminy Władysław Charzyński (po raz 5) – właściciel fol. Wójcice.

Zastępca Stanisław Sniegula – włościanin z Gzikowa

Kasjer Emiljan Węgierski – właściciel Bronczyna

Alojzy Gątkiewicz – właściciel Smaszkowa i Kostrzewic

Pełnomocnicy Stefan Arnold (właściciel dóbr Borysławice), Alojzy Mikoszewski (właściciel dóbr Maciszewice)

(Gazeta Kaliska, 8(20) stycznia 1894 roku nr. 6 rok II)

Kaliskie Towarzystwo Muzyczne – w 1894 roku do grona dołączyli:

Honorwi:

Jan Gustowski, ks. Kasperkiewicz, Józef Heins, Gustaw Kuhnel, Leon Kapaliński, Kazimierz Szcześniewski, Telesfor Kożuchowski, róża Beatus, Wojciech Cybulski, Konstanty Bogatko,

Czynni:

Maria Nowakiewicz, Maria Kieszczyńska, Helena Julien, Zofia Terlecka, Wiktorja Polasko, Kazimierz Turkiewicz, Zofia Moniuszko, Zofia Nowosielks,a Stanisława Prebisz, Stefan Gutsche, Kazimierz Sadowski, Karol Schmidt, Oskar Neumann, Bolesław Tyc, Teodor, Przykorski, Herman Landau, Kazimierz Sowiński, Władysław Wydrzyński, Bronisław Tyszka, Karol Schnejder.

Urząd podatku Państwowego od mieszkań:

W Kaliszu:

Wincenty Pawłowski, Gustaw Klein, Mojżesz Landau, Roman Mikulski, Jan Drygas, Stanisław Rassumowski

W Łęczycy:

Stanisław Witkowski, Zygmunt Gryżewski, Edward Bernhardt, Józef Kryński, Stanisław Chrępiński, Samuel Hermann.

W Ozorkowie:

Władysław Janusz, Edmund Grzymski, August Landek, Feliks Rubinstein, Otto Weingartner, Hipolit Kraśkiewicz

W Koninie:

Antoni Morawski, Zygmunt Gustowski, Jakób Joel, Zygmunt Grodnicki, Daniel Stark, Karol Fibich.

W Słupcy:

Grzegorz Żachun, Julian Zawadzki, Izydor Jakubowicz, Karol Strauch, Maks Piekarski i Józef Chrzanowski.

W Turku:

Robert Hubner, Leon Kruszyński, Wilhelm Pil, Juljusz Raffelt, Abraham Fuks, Aleksander Sikora.

W Zduńskiej Woli:

August Arlet, Wolf Herschfinkel, Władysław Łubiński, Józef Ozimiński, Aron Potocki, Gotleib Rodewald

W Kole:

Tomasz Młynarski, Leopold Kuhn, Władysław Rokossowski, Antoni Kowalski, Apolinary Rojewski i Władysław Grabowski

W Sieradzu:

Wacław Maciejowski, Aleksander Murzynowski, Aron Epstein, Roman Dolewski, Antoni Krasowski i Hilary Nergheim.

W Wieluniu:

Władysław Godecki, Bernard Majerowicz, Leon Jungowski, Kazimierz Kaczkowski, Stanisław Bzowski i Andrzej Nowiński.

Inne:

Konstanty Jerzykowicz (zm. 1893/94) – przełożony szkoły realnej

Mojżesz Landau – właściciel składu futer, domu komisowo-bankierskiego (wraz z Jakóbem i Hermanem – synami).

Rejent Domański (zm. 1893/94 ) – Dąbie

Rejent Bogdański (1894) – Dąbie

Rafałowicz – naczelnik oddziału pocztowo-telegraficznego

Aleksander Krasnodembski – adwokat przysięgły, od 1894 roku pisarz Towarzystwa kreydtowego miasta Kalisza

Weisblum i Fuchs – fabrykanci, właściciele fabryki pończoch

Bazyli Juszkowski – archiwista – dziennikarz biura powiatu tureckiego (do 1894), potem kancelista biura powiatu (GK, nr 5, rok II)

Włodzimierz Korolko – młodszy rewizor kalisko-piotrkowski (GK, nr 5, rok II)

Aleksander Krasnodembski – od 1894 pisarz Towarzystwa kredytowego (GK, nr 5, rok II)

M. Landau – kantor komisowo-bankierski Kalisz (GK, nr 5, rok II)

Salomeia Gross – kupcowa, upadłość grudzień 1893 roku (GK,NR7,rok II, 1894)

Tomasz Kolasiński (zm.25.01.1894) – kasjer Kalisza (GK,NR7,rok II, 1894)

Teodor Sokołowski (27.01.1894) – pomocnik naczelnika więzienia kaliskiego (GK,NR7,rok II, 1894)

Stanisław Biernacki (zm. 1894 w Warszawie) – rotmistrz dragonów, kawaler orderów obywatel ziemski. (GK,NR8,rok II, 1894)

Samuel Buch (zm. 28.02.1894 w Kaliszu) – krawiec (GK,NR18,rok II, 1894)

signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *